En Çok İndirilen Android Oyunu Hill Climb Racing

Hill-Climb-Racing-android-inceleme
Hill Climb Racing Android tabanlı bir oyun ve yaklaşık 500 milyona yakın oyuncusu bulunuyor. Farklı bir yarış konseptiyle çıkmasına karşın engelleri aşma ve başarıyı yakalama arzusunu insanlara aşıladığı için çok popüler oldu. Birbirinden alternatif araç tipi ve parkuruyla olağan üstü fizik motoru sayesinde herkesin tercih edebileceği bir oyun haline geldi.

Hill Climb Racing içerisinde çok sayıda parkur bulunuyor. Zorlu tepelere tırmanmayı ve tırmanış sırasında elde ettiğimiz puanlarla altınları paraya çevirerek aracımızı geliştirmeyi hedef alıyor. Parkurlar arasında ay yüzeyi, çöl, kutuplar, köy gibi sayısız ilginçlikte parkur bulunuyor. Kazanılan paralarla aracımızın tüm aksamını değiştirmemiz mümkün. Aracımızın süspansiyonlarını kısaltarak ya da yükselterek daha iyi bir tırmanış sağlayabiliyoruz. Ayrıca lastikler, motor, araç uzunluğu, turbo gibi özelliklerle daha iyi bir sürüşle daha çok puan kazanmamız mümkün. Oyunda sürekli olarak bir geliştirme içgüdünüz oluyor. Basit kontrolleri sayesinde sadece gaz ve frenle oynuyorsunuz. Sonradan yükseltilen turbo için ilave bir tuş geliyor.

 Hill Climb Racing oyununun tutmasının en büyük sebebi eşsiz fizik motoru. Oyunda harika kurgulanmış bir denge var. Araçla tepeden yükseldiğinizde kazandığınız ivmeyle süzülürken gaza biraz fazla basarsanız araç ters dönebiliyor. Ya da frene basarsanız takla atabiliyorsunuz. O ince çizgiyi kaybetmeden sürüş becerilerinizi konuşturmanız gerekiyor. Oyunun en sinir bozucu kısmı yakıt olayıdır herhalde. İlk başlarda çok ufak bir benzin deposu ve çok yakan bir motorla başladığınız için onları geliştirene kadar biraz sinir olabiliyorsunuz.

Hill Climb Racing elde ettiğiniz puanları ve geliştirdiğiniz aracınızla yaptığınız hareketleri arkadaşlarınızla paylaşmanız için ekran görüntüsü eklentisi çıkardı. Bu sayede sosyal medya üzerinden Hill Climb Racing tırmanışlarınızı herkesle paylaşabiliyorsunuz. Oyun ortalama olarak her hafta bir güncellemeyle daha iyi bir noktaya getiriliyor. Hill Climb Racing ücretsiz olarak Google Play Store’dan sahip olabileceğiniz kaliteli bir araç oyunu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir