En Başarılı En Yeni Video Oyun IP’si, Destiny

Dünya çapında en başarılı, en iyi ve en yeni video IP’si Destiny oldu. Activision’ın, ilk gününde dünyanın her yerinden toplam 500 milyon dolar değerinde oyun satışı kayıtlara geçti.

İlk gününde en çok satan dijital konsol oyunu olmasıyla Destiny, tarihe adını yazdırdı ve son alınan bilgilere göre Activision yeni milyar dolarlık oyunu olma yolunda hızla ilerliyor.

Bugün yapılan açıklamalarda Blizzard, Inc.’in yönetimindeki Activision Publishing, Inc., ilk günden dünya üzerinde bugüne kadarki en büyük satışı gerçekleştirdi. Perakende mağazalara ve birinci taraflara tam 500 milyon dolar üzeri değerlerde satış bilgileri elde edilmesi herkesi şaşkınlığa uğrattı .

 

Destiny, tarihin en büyük yeni video oyun IP’si olduğu başarısını gururla duyurdu. Dünya’nın hemen hemen her köşesinde 11,000’in üzerinde gece yarısına denk gelen zaman diliminde Destiny açılışı yapıldı ve satışı gerçekleştirildi. Oyuncular, YouTube ve sosyal medyaya yaptıkları yorumlarla şaşkınlıkla birlikte gelen olumlu ya da olumsuz düşüncelerini dile getirdiler.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir