Eldevin Kısa Bilgiler

Çevirim içi oyunların gün geçtikçe daha popüler hale gelmesi ile birlikte yapımcıların bu alandaki çalışmalarında da yoğun bir artış gözlenmekte. 2013 yılının en çok beklenen MMO oyunlarından birisi olan Eldevin, halen beta sürecinde olan ve on binlerce oyuncu tarafından gelişimi sürdürülen bir yapım olarak göze çarpıyor. İlk bakışta oldukça amatör gözükse de içeriği ve hikâyesi bakımından kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken oyun, anlaşılır menüleri ve arayüzü ile de beğeni kazanıyor.

Günümüzün pek çok çevirim içi oyununda olduğu gibi üst görünümlü üçüncü şahıs kamerası ile yönlendirilen Eldevin karakteri, gerek bilgisayar kontrollü yaratıklar gerekse de diğer oyuncular ile etkileşimini rahatlıkla sağlayabiliyor. Karakter ve mekân çizimlerinde aşırıya kaçılmamış olması olumsuz bir durum gibi gözükse de tüm kullanıcıların rahat bir oynayış sağlaması için düşünülmüş bu özellik büyük beğeni kazanıyor.

Oyun içinde bulunan karakterler altı farklı yetenek ağacından seçebilecekleri iki yüzden fazla yetenek ile gelişimlerini gerçekleştiriyorlar. Bu denli fazla yetenek ve özelliklerin bulunması ile birlikte oyuncuların oluşturacağı kombinasyonlarda da artış sağlandığından akıcılık ve oyunun sürükleyici olması da mümkün oluyor. On dört farklı uzmanlık sayesinde kendi silah, zırh ve benzer eşyalarınızı üreterek maddi açıdan kolaylık sağlayabilir ve diğer insanlar ile takas ederek gelir elde edebilirsiniz. Yüzlerce eşya ve yirmi adet eşsiz set sayesinde savaşlarda rakiplerinizin bir adım önüne geçerek avantajlı taraf olabilirsiniz.

Birebir canlı PVP savaşları ile el çabukluğu ve tecrübenizi birleştirerek başarıya ulaşabileceğiniz Eldevin’de, arzu etmeniz durumunda tamamı ile PVE ağırlıklı bir yaşam da sürebilirsiniz. Fakat PVP sisteminin pek çok oyundan daha akıcı ve sorunsuz çalışması ile birlikte, bu sistemi kullanan binlerce insan ile eğlenceyi doruklarda yaşamayı es geçmemenizi öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir