Elder Scrolls Online İçin 200 Milyon Dolar!

Hakkında hala çok fazla bilgi bulunmayan ZeniMax Online Studios’un MMORPG PC oyunu The Elder Scrolls Online’ın bütçesi belli oldu. Başta PC için duyurulan ancak daha sonra PS4 ve Xbox One için de hazırlanacağı açıklanan oyunun büyük bir bütçesi bulunuyor.

The Elder Scrolls Online’ın bütçesine dair yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre oyun için ayrılan bütçe tam olarak 200 milyon dolar! Electronic Arts’ın uzun yıllarca hazırladığı Star Wars: The Old Republic oyununun bütçesi ile tamı tamına aynı. Benzer bir sistemle geliştirilen oyunların farklı birçok ortak noktası var ancak şuan en çok dikkat çekeni 200 milyon dolarlık bütçeleri.

SWTOR için büyük bir hayal kırıklığı demek pekte yanlış olmaz çünkü oyun başta ücretli olarak sunulurken tahmin edilen oyuncu sayısına ulaşılamayınca ücretsiz hale dönüştürülmüştü. Umuyoruz ki aynı oyun motoruyla geliştirilen TESO, SWTOR ile aynı kaderi paylaşmaz. Beta sürecinde birçok kötü yoruma maruz kalan The Elder Scrolls Online’ın ilerleyen zamanda nasıl bir yükseliş göstereceğini tahmin etmek henüz çok zor. Ancak Elder Scrolls serisinin hayranları adına The Elder Scrolls Online’ın büyük bir heyecan yarattığını söyleyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir