Elder Scrolls Büyük Bir Mola Verecek

 Elder Scrolls

Efsanevi Elder Scrolls son sürümüyle oyuncuları doyuruyor. Çünkü Bethesda yetkilisi Pete Hines tarafından bu konuda ciddi açıklamalar yapıldı. Artık firma olarak yeni bir Elder Scrolls oyununu çıkarmayı düşünmediklerini belirtti. Gelen sorular arasında hiç yeni Elder Scrolls sürümü mü çıkmayacak denilince, en azından yakın gelecekte böyle bir düşüncelerinin olmadığını yineledi.

Bu noktada bakılırsa Elder Scrolls uzunca bir ara verecek gibi gözüküyor. Şuanda Bethesda stüdyolarında yoğun bir çalışma var. Tüm geliştiriciler varlarını yoklarını ortaya koymuş durumda. Elder Scrolls Online için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyorken aynı zamanda tüm gözlerin üzerinde olduğu Fallout 4 için geri sayım sürüyor. Aslında Bethesda firmasının bu tutumunu anlamak mümkün. Büyük bir çığır açan Fallout 3’ün yanı sıra Skyrim ile de yarışan Fallout 4 büyük ses getirmek zorunda. Serinin devamı yine efsane olmak zorunda ve bunu başarmak için firma her şeyi yapıyor.

Bethesda çalışanlarının bir kısmı The Elder Scrolls Online için, diğer büyük kısım ise Fallout 4 için mesai yapıyor. Buradan anlaşılacağı üzere firmanın yeni gözdesi Fallout gibi gözüküyor. Bu yüzden bu saatten sonra yeni bir Elder Scrolls oyunu çıkarmak yerine şimdi yaptıkları gibi üzerine DLC ile katkı sağlamak daha mantıklı olacaktır. Yakın zamanda Online sürüme geçecek olan TES içinde beklentiler oldukça yüksek.

Herhalde Bethesda için tekrar The Elder Scrolls oyunu yaratma fikri online sürümde yaşanacak bir patlamayla mümkün olur. Böyle bir şey yaşanarak Fallout serisi bile geride bırakılırsa firma tekrar TES sürümü yaratma kararı alabilir. Başarılı oyun üreticisinin şuan için Skyrim, Fallout 4 ve DLC sürümleri ile birlikte The Elder Scrolls Online varken oyuncuların ilgisini zaten çekeceği aşikâr.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir