Elder Scolls Online: PvP Sistemi

Uzun zamandır beklenen MMORPG oyununu The Elder Scrolls Online’ın 2014 yılının Nisan ayında açık beta sürecine geçerek MMO tutkunlarıyla buluşacağı haberinin ardından oyunun detayları da belirmeye başladı. Çok uzun bir süredir geliştirilme aşamasında olan oyun, hala bir sır gibi… The Elder Scrolls Online’ın PvP sistemi hakkındaki bilgiler bile yeni gelmeye başladı. Oyunun PvP sistemini tasarlayan geliştirici ekipten Brian Wheeler, bazı açıklamalarda bulundu.

Elder Scrolls Online’ın Singeplayer olan oyunun eski versiyonlarından en büyük farkıysa ekip halinde oynanabilmesi ve elbette ki PvP yapılabilmesi olacak. Bu nedenle oyunun en önemli merkezlerinden birini oluşturan Cyrodiil haritası, PvP’nin en yoğun yaşandığı yer halini alıyor. Bu harita hakkında da yorum yapan Elder Scrolls Online geliştiricileri, haritanın büyüklüğünü ifade ederken kuzeyden güneye yolculuğun bu haritada tam olarak 30 dakika süreceğini belirtiyor. Oyuncuları PvP yapmaya teşvik etmek ve cesaretlendirmek için de birçok içerik geliştirilmiş. Bunlardan birisi oyundaki ittifakların önemini gösteriyor. Mesela eğer bulunduğunuz bölgede dostlarınızla birlikte lider konuma gelirseniz ekstra ganimet elde edebiliyorsunuz.

Aksiyon odaklı olan Elder Scolls Online’da seç ve vur taktikleri işe yaramayacak. Bunun yerine savaş taktikleri ve stratejiler ön planda olacak. Elder Scolls Online’da oyuncuları ok kullanarak kafadan vurmak oyuncuya yüksek hasar verirken, savunma ve yapılan saldırılara karşı korunma teknikleri de önemli bir rol oynuyor. Tüm bunlar oyunun PvP kısmını geliştiren tasarımcılardan Brian Wheeler’ın ifadelerinde yer alıyor. Yani muhtemelen PvP konusunda oldukça başarılı bir oyun bizleri bekliyor olacak.

Elder Scrolls Online hakkında daha fazla geliştirici yorumu için burayı tıklayın.

Elder Scolls Online’ın PvP sistemi hakkında daha fazlası Brian Wheeler’ın yorumuyla aşağıdaki PvP tanıtım videosunda:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir