EA Games Bir Sonraki NFS İçin Hazırlık Yapıyor

EA Games Bir Sonraki NFS İçin Hazırlık Yapıyor

EA Games oyunları arasında oldukça önemli bir potansiyele sahip olan NFS serisi aynı zamanda araba yarışı oyunları arasında da lider bir popülariteye sahip. Bu durum son oyunların geliştirilmesinde büyük katı sahibi olan Ghost Games ve EA ortaklığının en bariz başarısıdır. Ancak ardı ardına gelen Most Wanted, Rivals, Carbon gibi köklü ana oyunların ardından EA Games hedef değiştiriyor gibi gözüküyor.

Bildiğiniz gibi 2015 yılının Kasım ayında oyuncularla buluşan yeni oyun herhangi bir isim takısı almadan piyasaya sürüldü. Yani bir milat gibi Need For Speed olarak çıktı. Henüz çıkışının ardından aylar geçmesine rağmen birçok güncelleme ve yama sayesinde istenilen başarının sağlanmasına adım adım yaklaşıyor. Zira beklediği çıkışı yapamamış olsa da Legends DLC gibi büyük güncelleştirmelerle istenilen kıvama getiriliyor.

Daha büyük güncellemeler alarak daha fazla başarı yakalamasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bu noktada Ghost Games için EA Games tarafından açılmış olan iş ilanları dikkatlerden kaçmıyor. Yeni bir NFS oyununun yapımı için birçok dalda personel arayan EA serinin yeni oyununda büyük bir sürpriz amaçlıyor gibi gözüküyor. Bunun için yeni Need For Speed oyunu anketi düzenlenerek surveymonkey.com/r/nfsmulti adresi üzerinden kapsamlı bir anket programı düzenlenmiş. Bu ankette geçmişte çıkmış olan NFS Rivals, NFS Most Wanted, NFS High Stake oyunlarına dair birçok içerik bulunuyor. Hepsi de Speedlist gibi önemli ve oyuncuların sevdiği içerikler hakkında sorular içeriyor.

Dolayısıyla bu anketin var oluşu, yeni personel alımlarında ara yüz tasarımcıları ve modelleme üzerine çalışacak elemanlara ihtiyaç duyulması akla aynı soruları getiriyor. EA daha önceden çıkarmış olduğu NFS oyunlarının sevilen yanlarını yeni bir Need For Speed oyunu için mi toplayacak? Bu anlamda daha kaliteli çok oyunculu yarış oyunu yaratma fikri bizimde aklımıza yatan detaylar arasında yer aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir