EA Games AC Benzeri Bir Açık Dünya Oyunu Geliştiriyor

EA Games AC Benzeri Bir Açık Dünya Oyunu Geliştiriyor

EA Games Assassin’s Creed benzeri bir açık dünya aksiyon oyunu geliştirecek haberi alındı. EA geliştiricilerinden CFO Blake Forgensen geçtiğimiz dönemlerde UBS Global Technology Conference için yaptığı konuşmada bazı detaylardan bahsetti. Bu detayların ana fikri EA için yeni bir oyun projesiydi. Aksiyon oyunu olması kesinleşen bir açık dünya oyununu oyun severlerle buluşturacaklarının altı çizildi.

All Games Beta tarafından verilen habere değinirsek söz konusu sızıntılar, konuşmada yer alan metin ve tahminler doğrultusunda bir şeyler oturuşuyor. Geçtiğimiz dönemlerde Jade Raymond Electronic Arts ekibine dahil oldu. Bu transferin ardından gelen bu yeni oyun projesi hemen akıllara aynı düşünceyi getirdi. Aksiyon açık dünya oyununun Assassin’s Creed benzeri bir yapıda olacağı düşüncesi herkes tarafından hemfikir olundu.

Assassin’s Creed sayılmazsa EA tarafından geliştirilen bu tarz aksiyon oyunları yok denilmişti. Aslında doğru bir tespitti açık dünya oyunları düşünüldüğünde bu tarz oyunlarda EA imzası görmek zor hatta imkânsızdı. Bizim için sektörde olduğumuz bir alan değil sözlerini bu açıklamalarla örtüştürmek mümkün. Gelecek oyunda ise daha çok açık dünya, daha çok tekil ve ya çoklu oyunculu sistem, daha fazla aksiyonun olacağı detaylı bir biçimde aktarıldı. Buradan çıkacak sonuca göre AC serisi yeni oyun için rol model alınabilir. Yani prototip yapısı AC olabilir.

EA Games cephesinden yapılan son açıklamalara göre Jade Raymond imzası taşıyacak olan oyun Monteal’de bulunan Motive Studios’ta geliştiriliyor. Ortaya çıkacak olan oyun için tüm ekip olarak heyecan duyduklarını belirten yetkili AC Syndicate için gördükleri reaksiyonu görmek istediklerinin altını çizdi. Artık aksiyon temalı açık dünya oyunlarına daha fazla önem vereceklerini belirtti. Yakın bir zamanda EA tarafından detayların duyurulacağı kesinleşti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir