E3 2016 Fuarında Xbox One S Tanıtıldı

E3 2016 Fuarında Xbox One S Tanıtıldı

E3 2016 fuarı oyun severlerin yakından takip ettiği bir fuar olarak her yıl düzenleniyor. Dünyanın en önemli oyun şirketlerinin düzenledikleri tanıtımlar ve konferanslarla amiral gemisi olan oyunların tanıtımları kadar yan oyunların tanıtımlarıyla da ilgi çekmeyi sürdürüyor. Ancak yalnızca oyun tanıtımı da söz konusu olmuyor. Çünkü oyun tanıtımıyla sınırlı olan bir konferans değil. Aynı zamanda oyun konsolu üreticileri olan Sony ve Microsoft içinde önemli bir tanıtım konferansı olarak görülüyor. Bunun en büyük örneği olarak bugün itibariyle tanıtılan yeni Xbox One konsolunu hep beraber gördük.

Uzun zamandır söylentileri devam eden yeni Xbox One konsolu daha önceden de sinyalleri verildiği üzere Xbox One S adıyla tanıtıldı. S takısının ise açılımının Smart ya da Small olarak nitelendirilebileceğini hep beraber gördük. Çünkü özellikleri bakımından bunu sunabilecek bir konsol yapısına sahip. E3 2016 fuarında Xbox One S tanıtımı Microsoft standında yapıldı. Aynı zamanda oyun tanıtımlarına da yer verilirken tüm ilginin konsolun üzerinde toplandığını belirtmeden geçmeyelim.

Xbox One S Özellikleri

Xbox One S özellikleri bakımından en dikkat çekici yanıyla bizlere oldukça ideal geldi. Bu tabi ki boyut olarak bir önceki nesil olan Xbox One ile kıyaslandığında %40 daha küçük olmasından kaynaklanıyor. Bu özelliğiyle bile birçok oyun severi kendisine hayran bırakan yeni ürünün buna benzer çok sayıda üstünlüklere sahip olduğunu da görmüş olduk. Örneğin kendisinden 2 TB hafıza ile satışa sunulacağı oyun yelpazesi geniş kullanıcılar için oldukça iddialı bir özellik olmuş.

HDR desteğinin yanı sıra 4K video desteğiyle satışa sunulacak olan Xbox One S fiyatı şuan için 299 $ olarak belirtilmiş. Tabi bu Amerika satış fiyatı olarak çıkacaktır ve Türkiye’de vergilerle biraz daha üst noktalara tırmanacaktır. Tahmini Xbox One S çıkış tarihi ise Ağustos ayı olarak belirtiliyor. Şık dizaynıyla adından söz ettirecek olan yeni konsol Xbox One S oyunculara müthiş bir fırsat tanıyacak gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir