E3 2016 Fuarında Beklediğimiz Eksik Oyunlar

E3 2016 Fuarında Beklediğimiz Eksik Oyunlar

E3 2016 tüm heyecanı ve coşkusuyla sona erdi ve ardından yüzlerce oyuna dair haberler, duyurular ve yenilikler kaldı. Bu noktada fuarda Sony, Microsoft, Bethesda gibi dünya çapında ünlü olan çok sayıda oyun stüdyosu tanıtımlarını gerçekleştirdi. Ancak birde E3 2016 fuarında tanıtılmayan oyunlar var ki bizim dikkatimizi en az tanıtılanlar kadar çekmeyi başardı. Yıl boyunca oyun içeriği hakkında sürpriz açıklamaları beklediğimiz, mutlaka E3 2016 oyun tanıtımları ile sunulacağına kesin gözüyle baktığımız bazı oyunlar fuarda yer almadı.

Bu durumun sebepleri arasında stüdyoların bazı oyunlara ekstra özel sunumlar yapması ve yoğunluğu bölüştürmek yerine tek bir oyun üzerinde toplamaya çalışmaları gösterilebilir.

  • No Man’s Sky

Keşif oyunu No Man’s Sky bu yıl duyurulsa da oyuna dair hiçbir detay tam olarak sunulmuyordu. Dolayısıyla Hello Games tarafından geliştirilen oyunun Sony standında bizlerle buluşmasını bekliyorduk. Ne yazık ki tanıtımı yapılmadı.

  • Dead Island 2

İlk oyunun devamı olarak düşünülmekte olan Dead Island 2 Deep Silver tarafından Sumo Digital firmasına devredilen yayın haklarından ötürü biraz sekteye uğradı. Yine de oynanış fragmanı yayınlanmasını bekliyorduk.

  • Resident Evil 2 Remake

Son dönemlerin en dikkat çeken Remastered sürümü olan oyun Resident Evil 7 tanıtımıyla arka plana itildi. Söylentilere göre E3 2016 tanıtılmayan oyunlar arasında yer almasına karşın RE 7 ile birlikte aynı pakette satılacak.

  • Deep Down

2013 yılında PS4 konsolunun çıkışıyla duyurulan, hatta konsolunda çıkış oyunu olacağından bahsedilen Deep Down E3 2016 sonrası halen daha haber alamadığımız oyunlar arasında bulunuyor.

  • Wild

Açık dünya hayatta kalma oyunu olarak tanıtılmış olan oyunun senaryo tarihi oldukça eski. Geçmiş dönemlerde oynayacağımız oyunun tanıtımı ise ciddi anlamda gecikti.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir