E-spor Nedir? Beşiktaş da E-spor Kulübü Kurdu

E-spor Nedir Beşiktaş da E-spor Kulübü Kurdu

E-spor Nedir?

E-spor, farklı ülkelerdeki, hatta mümkünse dünyadaki bütün insanların, internet vasıtası ile ortak bir noktada buluşup oynayabileceği bir spor dalıdır. Sadece internet de değil, eğer e-spor dalı için büyük bir şirket tarafından organizasyon düzenliyorsa canlı olarak farklı kişiler ile buluştuktan sonra büyük turnuvalara katılabilirsiniz. E-spor turnuvaları için sadece iyi oynamak yetmez, zekice hamleler yapacaksınız, fizik gücünüz yeterli olacak ve hafızanız da güç olmalı.

E-spor dünyası o kadar büyüyor ki, yakında boks, futbol, basketbol gibi canlı sporların yanın da bunları da ekranlardan takip etmeye başlayacaksınız. Bu spor dalında herkes tarafından beğenilen ve takip edilen bir oyun var ki, o da League of Legends(LOL). Beşiktaş yine farkını ortaya koyarak LOL’da yer alan e-spor bünyesine katıldığını açıkladı. E-spor ekipleri içinde adı Aces high olarak bilinen takımın adı, bu büyük antlaşmadan sonra Beşiktaş E-spor Kulübü olarak değiştirildi.

Bu antlaşma, Türkiye bünyesindeki bir futbol kulübünün ilk defa böyle bir alana girmesi ile gündeme oturdu. Takım ise kendine lakap olarak Vadinin kartalları ismini tercih etmiş. Aslında en çok merak edilen konu, bu hamleden sonra diğer büyük kulüplerin ne karar olacağı oldu. Ülkemizde pek yer edinemeyen E-spor dalı, Beşiktaş sayesinde belki de zirveye ulaşmayı başaracak.

Umarım Beşiktaş LOL E-spor dalında başarılara imza atar ve ülkemizde yeni bir şeylerin gelişmesine de vesile olmuş olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir