Dying Light’ın çıkış tarihi değişti!

Geliştiricisi Techland tarafından yapılan açıklamaya göre, Dying Light’ın beklenilenden daha erken bir tarihte çıkış yapması mümkün görünüyor.

Avrupa’da yaşayan Dying Light oyuncuları, oyuna 30 Ocak tarihinde kavuşabilecekler. Üstelik birde resmi internet sitesi üzerinden oyunu sipariş etmeyi tercih edenler için muhteşem bir fırsat sunulacağı Techland tarafından bildirildi. Oyunculara sunulacak olan bu fırsat, Be The Zombies isimli ücretsiz DLC’ye sahip olmak olacak.

Ayrıca Dying Light oyununun; PS3, PS4, PC, Xbox One ve Xbox 360 için geliştirme çalışmalarının devam ettiği söylendi.

Çıkış tarihinin belirtilmesinin ardından şiddet içeren aşağıdaki video yayımlandı. Karşı taraftakiler eskiden insan olan zombiler ve bu durum bazı oyuncular tarafından sıkıcı olduğu yönünde düşünülebilir. Ama buna rağmen oyunda bizi bekleyenler rahatlıkla seçilebiliyor.

http://youtu.be/NlERNinvC-E

Dying Light, aksiyon korku türünde bir FPS oyunudur. Geniş, açık bir dünya ve beklenmeyen olağanüstü bir gece gündüz olay örgüsü içerir. Gündüz vakti, oyuncular istenmeyen ürkütücü bir salgın tarafından ele geçirilmiş kenti araştırıp erzak bulmayı deneyecek ve silahlarını geliştirerek salgından korunmaya çalışacaklar. Gece vakti ise, salgına maruz kalanlar daha saldırgan ve tehlikeli hale geldiğinden şartlar çok daha fazla katılaşacak. Avcılar, gün batımının hemen ardından ortaya çıkacak ve avlanma başlayacak. Günün ilk ışıklarına kadar oyuncular hayatta kalma savaşı verecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir