Dying Light: The Following PS4 ve Xbox One Oyuncularını Sevindirdi

Dying Light The Following PS4 ve Xbox One Oyuncularını Sevindirdi

Dying Light oyunu çıktıktan sonra oyuncuları en fazla sevindiren detaylardan birisi geliştirme araçları oldu. Oyunu istediğimiz gibi özelleştirebildiğimiz, kendi haritalarımızı ya da ekipmanlarımızı oyuna dahil edebildiğimiz Dying Light Editor sayesinde oyun zevki bir hayli artmıştı. Ancak bu noktada yalnızca PC oyuncularının düşünülmüş olması büyük bir hayal kırıklığı da yaratmıştı. Xbox One ve PS4 konsolu için uyumlu olmayan Editor birçok oyuncunun da canını sıkmaya yetmişti.

Şimdilerde geliştirici firma olan Techland ardı ardına sıraladığı bilgiler ve detaylarla oyun severleri kendisine hayran bırakıyor. Dying Light: The Following için aynı Editor dosyasının kullanılarak muazzam modlar tasarlanabileceği duyuruldu. Yapılan açıklama Nichal Napora tarafından duyuruldu. Bu açıklamanın Techland kamu yöneticisi tarafından yapılıyor olması ise spekülasyon konusunu sıfıra indirdi.

Aynı zamanda Nichal Napora tarafından verilen müjdeli haberler bununla da sınırlı değil.

  • Dying Light Editor yeni eklenti çıktığında Dying Light The Following oyunu ile de kullanılabilir olacak.
  • Yapılan harita tasarımları ve oyuncular tarafından geliştirilen modların yeterli olanları oyuna dahil edilecek.
  • Ana oyunda PS4 ve Xbox One platformlarına aktarılmayan bu tasarımlar artık tüm platformlarda oynanabilecek ve aktarım işlemi tamamlanacak.
  • 23 Ocak 2016 Cumartesi günü Techland Twich kanalından canlı yayın yapılarak oyuna dahil birçok detay oyuncularla canlı yayında paylaşılacak.

Tüm bu haberlerin ardından Dying Light: The Following oyunu için PS4 ve Xbox One kullanıcıları fazlasıyla sevindi. Yine birçok eklentiden mahrum kalacağını düşünen oyuncular şuan için daha fazla detay öğrenmek adına Cumartesi günü yapılacak olan Dying Light güncellemeleri Twich yayınını bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir