Duke Nukem 3D İçin Dünya Turu Başlıyor

duke nukem 3d

Duke Nukem efsanesi halen daha konuşulan oyunlar arasında yerini koruyor. Tabi kolay bir iş değil. Zira 1996 yılından beri aktif olan bir kitlenin eseri olduğunu söylemeliyiz. Oyun dünyasının kapılarının yeni açıldığı döneme tekabül ettiğini bu sıralar sürekli 20.yılını kutlayan oyun ve şirketlerden anlamanız mümkün. Genelde bu tarz oyunların 20.yıl özel etkinlikleri çok meşhur olur. Örneğin Rise of Tomb Raider 20.yıl kutlamaları için özel sürümler vadediyor. Şimdiye kadar Duke Nukem Forever çıkışından beri hiçbir proje üretilmeyen emektar oyun hakkındaki yeni gelişmeler ise heyecanlandırdı.

Duke Numek 3D World Tour etkinliği aslında bir sızıntıdan doğdu. Ancak boş bir sızıntı olmadığını vurgulamalıyız. Orijinal resmi siteye girdiğiniz zaman karşınıza 1 Eylül 2016’ya doğru çalışan bir sayaçla karşılaşıyorsunuz. Buna her ne kadar anlam verememiş olsak bile Duke Nukem 3D güncellemesi olabileceğini tahmin ediyorduk. Herkesin zihnindeki soruları yanıtlayan kişi ise Reddit kullanıcısı Tezla55 oldu. Kullanıcı güvenilir kaynaklardan edindiğini iddia eden paylaşımlarıyla oyunun hastalarına büyük bir müjde verdi. Buna göre 1 Eylül 2016 Duke Nukem 3D Dünya Turu duyurusu yapılacak. Tabi bu konu için henüz bir onay ya da yalanlama gelmedi. Bunun dışında da yirminci yıl kutlamalarının yeni içeriklerden oluşacağına dair sızıntılar devam etmekte.

Duke Nukem 3D World Tour Hangi İçerikle Gelecek?

Duke Nukem 3D oyununun güncelleştirme ile daha komplike bir hale getirilmesi planlanıyor. İddialara göre bunun için eskiden ID Software bünyesinde çalışan bir geliştiriciyle anlaşılmış. Nerve Software tarafından geliştirilmesi ise daha önceki işleri olan Doom 2, Black Ops 3, COD: AW gibi oyunlardan ötürü beklentiyi yükseltiyor.

Amacın yeni silahlar, yeni mekanlar ve yepyeni bir oynanış sağlayarak Duke Nukem 20.yıl özel kutlaması bağlamında bir şeyler sunabilmek olduğunu kestiriyoruz. Bu kez Co-op desteğiyle Deathmatch modunun ekleneceğini Reddit üzerinden aldığımız bilgiler ışığında aktaralım. Şu sıralar heyecanla 1 Eylül’ü bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir