DriverClub Ve Need For Speed Karşılaştırıldı

driveclub-need-for-speed

Need For Speed efsanesinin tekrardan dirilmesini mümkün kılacak olan yeni oyun ile PlayStation 4 platformu için çıkan DriverClub oyunu teknik anlamda karşılaştırıldı. Bu tarz karşılaştırmalar çok fazla dikkat çeken detayları kapsayarak hemen hemen her kategoride yapılmaktadır. Bazen oyunun geçmiş sürümüyle aradaki gelişmeyi gözler önüne sermek için yapılır. Bazense aynı kategoride rakip olan iki oyun için bu tarz karşılaştırmalar görebiliriz. DriverClub ile Need For Speed karşılaştırması da aynı kategoride oyunculara sunulan farklı iki oyunu kapsıyor.

Tabi henüz yapım aşamasında olan yeni Need For Speed için ne kadar sağlıklı bir karşılaştırma olduğu tartışılabilir. Ancak DriverClub hali hazırda oynanan bir oyun. Dolayısıyla teknik detaylar, grafikler ve modifiyenin baz alındığı bu kıyaslamada doğru bir sonuca varmak net olarak imkânsız. Çünkü şuan için NFS geliştiriliyor ve eksik gördüğümüz detay oyun resmi olarak çıktığında tamamlanmış olabilir. Nitekim NFS serilerine bakıldığında kesinlikle efsanevi bir oyun olarak vizyona çıktığını unutmamak gerekir.

Remastered ya da Definitive Edition oyunların genellikle kıyaslamalarında fazlasıyla fark görülebiliyor. Ancak rakip oyunlar genellikle oyunculara aynı detayları sunuyorlar. Özellikle grafik açısından bakıldığında gelmiş geçmiş yarış oyunlarını gözünüzün önüne getirerek efsanevi bir kesit izleyebilirsiniz. 2 dakika 45 saniye uzunluğundaki karşılaştırma videosu Frost Danger isimli kanal tarafından YouTube üzerinden yayınlandı.

Aslında sadece grafik detaylarına değinilen Need For Speed ve DriverClub karşılaştırmasında modifiyenin dikkat çekmesinin yanı DriverClub araçlarında var olmasıydı. Ancak sokak yarışlarına geri dönüş yaparak pist yarışlarını bir kenara bırakacak NFS büyük bir sürpriz yapacağa benziyor. 3 Kasım 2015 tarihinde resmi olarak çıkacak olan yeni Need For Speed bu karşılaştırmaya göre hangi pozisyonda olacak hepimiz merakla bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir