Dragon’s Prophet’e Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Dragon’s Prophet’e Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Aylar boyu süren beta döneminin ardından 18 Eylül 2013 tarihi itibarı ile Avrupa ve Kuzey Amerika sunucuları aktif hale gelen Dragon’s Prophet, binlerce takipçisine yepyeni bir dünyanın kapılarını açmış durumda. Bu fantastik dünyaya adım atan kişilerin ise yeni hayatlarına alışabilmeleri için verilecek tavsiyeler dört ana maddede sıralanabilmektedir.

Dragon’s Prophet isminden de anlaşılacağı gibi ejderhanız hayatınızda büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden ona zaman ayırmanız ve gelişimine özen göstermeniz gelecekte faydanıza olacaktır. Atılacağınız maceralarda size büyük yardımı dokunacak olan ejderhanızın özelliklerini eğitmeniz, gerekli ekipmanı sağlamanız sayesinde çoğu savaştan galip çıkan taraf siz olabilirsiniz. Ayrıca aynı anda iki farklı ejderhaya sahip olmanız da farklı durumlarda farklı taktikler uygulamanızda size yardımcı olacaktır.

Ejderhaya gösterdiğiniz önem kadar karakterinizi de ihmal etmemelisiniz. İlk seviyeden itibaren karakterinizi ve özelliklerini iyi analiz ederek yetenek ağacınızı bu bilgiler ışığında oluşturmalısınız. Dragon’s Prophet’de sosyal ilişkilerin aktif biçimde kullanılması sebebi ile çevredeki diğer oyuncularla sohbet ederek maceralara beraber başlayabilirsiniz. Oyunun beta sürecinden henüz çıkmış olması nedeni ile sizin gibi yardım bekleyen binlerce oyuncuya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Her karakterin kombo olarak kısaltılabilecek birbiri ile uyumlu sıralı atak ve defans özellikleri bulunmaktadır. Kombolarınızı etkin biçimde kullanmak gerek ejderhanızı gerekse sizi oldukça rahatlatacaktır. Tecrübeniz ve karakterinizin özelikleri arttıkça yeni kombolar yaratarak verilen hasar düzeyini arttırabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken son durum ise eşya çantanızın aktif biçimde kullanılmasıdır. Karakterin gelişim sürecinde sıklıkla şehri ziyaret etmemeniz ve zamandan tasarruf sağlamanız için yalnızca işinize yarayan eşyaları çantanızda tutmanız faydanıza olacaktır. Ayrıca sık kullandığınız eşyaları kısa yol tuşlarına ayarlayarak el çabukluğu gerektiren durumlarda avantaj sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir