Dragon’s Dogma 4 Sınıfının Özellikleri

dragons-dogma-4-sinifinin-ozellikleri

Dragons Dogma içindeki Sınıfların Özellikleri Nelerdir

Dragon’s Dogma, resmi olarak yapılan açıklamalarda oyun içindeki dünyalar ve sınıflar hakkında bizlere bilgi verdi. 4 tane sınıf ve farklı gezegenlerin yer aldığı oyunu şöyle kısadan bir inceleyelim.

Çocukluğumuzdan beri duyduğumuz, atarilerdeki oyunlar ile gönlümüzde taht kuran Capcom, Dragon’s Dogma online oyununu PS3-PS4 ve Bilgisayarlar için çıkacağını ilan etti. Şimdilik 4 sınıf ile karşımıza çıkacak oyunda, Hunter, Fighter, Priest ve S. Sage bulunuyor.

Fighter: Hemen her oyunda yine mi diyeceğimiz sınıf Fighter’dır. Türk yapısına uygun olan, kılıcı ve kalkanını kullanarak düşmanlarına göz dağı veren, sağlam savunması nedeni ile savaşın en baş noktalarında yer alan efsane sınıftır.

Hunter: Avcı dediğimizde akla ilk uzak mesafe savaşçıları gelir. Bazı MMORPG oyunlarından bunu okçu, Archer isminde de duyuyoruz. Kullandıkları ok ve yay ile düşmanlarını şok edebilir, özellikle yakın mesafede iyi olanların en büyük düşmanı olarak bilinir. Tabi, Hunter sınıfı da yakın mesafelerde çok etkisiz kalabiliyor. Siz pusuya yatın, rakiplerinizi avlayın, yanınızda bir arkadaşınızın olması, yakın mesafedeki tehlikelerden kurtulabilirsiniz.

Priest: Birilerine yardım etmek hoşunuza giderse Priest tam size göre olacak. Bu sınıfın diğer bir özelliği de, düşmanına debuff atabilmesidir. Bu sınıfı aldığınız zaman herkes sizi yanına çekmek için can atacak.

Shield Sage: Shield yazısını görünce zaten bunun tank sınıfı olduğunu anlamışsınızdır. Bu sınıfı öldürmek biraz zor, o kadar darbe atıyorsunuz ama ne hikmetse gücü bir türlü azalmak bilmiyor. Şimdilik kısıtlı bir oyun gibi görünse de yine de denemekte fayda var, değişiklik her zaman iyidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir