Dragonica Online İncelemesi

Dragonica Online İncelemesi

Dragonica Online, 3 boyutlu bir MMORPG oyunu olup side scrolling tarzındadır. Türkçe karşılığını tam olarak alamamış bu türde, sadece sağ-sol değil, ileri-geri gitmek de mümkün. Aslında Dragonica Online oyunun ilk çıkış zamanlarındaki ismi, yeni versiyon adı Dragon Saga olarak geçmektedir.

Dragon Saga, ilk giriş ekranında karakter oluşturmanız için isminizi girdikten sonra 4 farklı sınıftan birini tercih etmeniz gerekiyor. Klasik RPG oyunlarındaki gibi, Savaşçı, Büyücü, Okçu ve Hırsız sınıfları bulunmaktadır. Zamanla seviyeniz ilerleyecek ve farklı tercihler yapmak durumunda kalacaksınız. Örnek vermek gerekirse; Savaşçı yani Warrior sınıfı seçtiğinizde, 20. Levele gelince, Knight-Gladyatör ikilisinden birini seçmelisiniz. Ayrıca, listedeki sınıf ağacından, hangi sınıf ileride neler seçebilir her şeyi ayrıntılı biçimde görebilirsiniz.

Dragonica Online, oynanış açısından kolay, klasik A-S-D-W-F-Z-D-X ve boşluk yani space tuşu ile oynayabilirsiniz. Oyunun ara yüzü de iyi tasarlanmış, kullanıcıyı pek zorlamamışlar ama çözünürlük seçimi ile ilgili sıkıntıları var. Her ne kadar kaliteli görseli ve karakterleri olsa da, büyük ekranda bile belirli boyuttan fazla büyümüyor ki bu da pek hoş bir durum değil. NPC sistemi güzel, kahramanlar anime olmasa da onlar kadar sempatikler, keseceğiniz yaratıkların görünümü de çok güzel olmuş.

MMORPG oyunlarının vazgeçilmezi görevlerdir, bazıları görevden nefret eder, çünkü biraz sorumluluk duygusu ister, bu bizim insanımız da fazla yok tabi ki. Yalnız, bu oyundaki mission yani görevler, o kadar can sıkıcı değil, eğlenceli ve farklı görevler var. Oyunda kullandığınız özel skill ve kombolar çok keyifli, adeta yaparken heyecanlanıyorsunuz. Zindanlar olmadan MMORPG oyunu mu olur, tabi ki hayır, birbirinden zor ve eğlenceli zindanlar Dragon Saga’da sizler bekliyor. Dungeons, 5 seviye zorluk derecesine kadar çıkıyor, derecesi ne kadar yüksek ise o kadar sağlam item düşüyor ve daha seri seviye atlıyorsunuz. Bazı online oyunlarda zindana bir girersiniz yarım saat çıkamazsınız, burada öyle bir şey yok, 5 dakika içinde zorlu canavarı kesip oyunu tamamlarsınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir