Dragona

Not: Bu oyun iptal edildi veya kapatıldı.

[bosluk]
[tabs]
[tab title=inceleme]
Dragona, ejderhalarla dolu fantastik bir dünyayı konu alan ve güzel grafikleri ile dikkat çeken bir MMORPG. Dört farklı ırk ve sekiz sınıftan birini seçerek başlayacağınız macerada devasa bir dünyada birbirinden ilginç görevleri tamamlayarak ve ejderhalarla savaşarak efsanevi bir kahramana dönüşeceksiniz.

Lanetli dünyanın kurtarıcısı olan efsanevi Dragon Lord’a dönüşeceğimiz bu yolculuğumuza başlarken; birbirinden farklı sekiz sınıftan birini seçiyoruz. Karakterler ilginç tasarımlara sahip ve daha önemlisi dönüşümleri. Karakterimizi yaratırken Partial Transformation bölümünden baş, gövde, kollar veya bacakları seçebiliyoruz. Bunlar az da olsa karakterimizin HP/MP yenileme, saldırı hasarı gibi özelliklerini etkiliyor.

Dragona oyununun ilerleyişnde çok fazla yenilik bulunmuyor. Görevleri alarak yaratıkları öldürmeniz veya nesneler toplamanız gerekmekte. Deniz kaplumbağaları ile dolu bir sahilde, gemi yıkıntılarının yanında başladığınız macera ilerledikçe zorlaşmakta. İlk görevlerinizi ekranın sağ üst köşesinde bulunan ikona tıklayarak Remote Chat ekranındaki karakterden (NPC‘den) alıyorsunuz. Kasabada bulunan yerleşik NPC’lerden de görevler alabilirsiniz. Ekranın sağ üst tarafında bulunan aldığınız görevleri tıkladığınızda, karakteriniz görev yerine otomatik olarak seyahat ederek sizi büyük bir dertten kurtarıyor ama bu seyehatinde karakterinize dikkat edin aksi taktirde tehlikeli bölgelerden geçebilir. Yine de haritanın büyüklüğünü göz önünde bulundurursak bu gerçekten çok faydalı bir özellik. Dragona‘da arasıra savaşmanız gereken boss‘lar, sizi oldukça zorlayacak; bu tür boss karşılaşmaları için grup kurarak takım işi yapmak neredeyse şart.

15. level‘den sonra PK‘yı açabilir ve PvP‘lere katılabilirsiniz. PK sonrasında öldürdüğünüz düşmanların (eğer o oyuncuya bağlı değillerse) yere düşen eşyalarını alabilirsiniz. Ayrıca her 2 saatte bir Arena Savaşları yapılmakta. Arenada; Battle of Might veya Battle of Celebration duello modlarına katılabilirsiniz. Her iki modda da oyuncular otomatikman 2 takıma ayrılıyor. Battle of Might’ta hayatta kalarak diğer takımın tüm oyuncularını yok etmeniz gerekiyor. Battle of Celebration’da ise belirli yerlere yerleştirilmiş Guardian Stone’larınızı koruyarak, karşı takımın Stone’larını yok etmeye çalışıyorsunuz. Dragona Online‘ın PvP modları çok yenilikçi olmasa da VS‘ler çok eğlenceli ve çetin geçiyor.

Dragona‘da karakterler savaş sırasında ejderhalara dönüşebiliyorlar. Bu eşsiz özellik sayesinde kahramanınız kısa süreliğine olarak güçlü bir ejderhanın özelliklerini kazanıyor. Partial Transformation karakterin bir kısmını dönüştürürken Full Transformation ise tüm karakteri dönüştürüyor. Tam dönüşümde daha önceki kendi skill’lerinizi ve silahlarınızı kullanamıyorsunuz. Bunun yerine yep yeni aktif/pasif skill’lere sahip oluyorsunuz. Yoğun animasyon ve kaliteli efektler sayesinde savaşlar oldukça eğlenceli geçiyor.

Dragona‘nın mükemmel bir MMORPG olmasına engel olan tek şey dar oyuncu kitlesinin olması. Oyuncu azlığı nedeniyle Dungeon‘lar için grup oluşturmakta ya da PvP‘lere katılmakta zorlanabilirsiniz. Eğer ejderhalar ve geniş bir oyun dünyası ilgi alanınıza giriyorsa Dragona tam aradığınız oyun. Aion ya da Silkroad Online benzeri oyunların meraklıları Dragona‘yı mutlaka bir denemeli.
[/tab]
[tab title=resim]
Dragona Resim Galerisi:
[nggallery id=23]
[/tab]
[tab title=video]
Dragona Tanıtım Videosu:

 

Dragona Oyun İçi Videosu:

 

Guardian Dragon Transformation Video:

 

Magician Dragon Transformation

 

Ranger Dragon Transformation

 

Sniper Dragon Transformation

[/tab]
[tab title=sistem]
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Pentium 4 2.8 GHz veya üstü
RAM: 1 GB
HDD: 3 GB
Ekran Kartı: Radeon X700 / Geforce 6600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Intel Pentium Dual Core veya üstü
RAM: 2 GB
HDD: 3 GB
Ekran Kartı: Radeon HD3650 / Geforce 8600GT
[/tab]
[tab title=haberler]
[php] include(“wp-content/themes/score/haberler.tpl”); [/php]
[/tab]
[/tabs]

4 comments

  1. Abi indiremiyomm :D Yardımcı olursanız süper olur :D bide şu siteyi güncelleyin sizde paralı yazan bazı oyunlar bedava oldu bazı bedavalarda paralı ve bazılari ise kaldırıldı

  2. Ben böyle oyun görmedim abi mükemmeldi ne olduysa kapattılar , TR sunucu acılacak diyorlar ama adı geçen firmadan bu başarıyı beklemıyorum , kararlı ve güçlü bi girişimcinin buna el atması yeterli bu oyun kendini gösterir.

  3. bu oyun ilk açıldığında oyuna giren ilk 100 kişiden birisiyim. 7 kişi ile başlamıştık oyuna. kapalı ve açık betasında yer aldık. fakat oyunda global den Türkçe yazmak yasaktı bu nedenden dolayı aylarca emek harcadığımız hesabımızı banladılar. bizde oyunu bıraktık tabiki. şimdi ise oyunu tamamen kapatmışlar iyi olmuş item.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir