Dragon Pals İlk Bakış

Yapımcılığını R2 Games’in üstlendiği sıra tabanlı MMO – RPG oyundur Dragon Pals. Browser destekli oyunların klişesi olan seçilmiş kişi senaryosu, Dragon Pals’daki karakterimizin peşinden de gelmeye devam ediyor ne yazık ki. Yazıya başlamadan önce belirtmek istediğim bir nokta da R2 Games’in oyunun grafiklerine oyunun kendisinden kat ve kat daha fazla önem vermiş olduğu. Bunu sizlere söylüyorum çünkü: Dragon Pals’ın browser destekli bir oyun olmasından, bilgisayarınız yeterli donanıma sahip değilse zaten içerik ve hikaye yönünden kapana kısılmış bir oyun yetmezmiş gibi üstüne kendini tekrar eden efektler, ses takılmaları, bekleme sürelerinin uzaması ve çoğu zaman bilgisayarınızı yeniden başlatmadan çözemeyeceğiniz bir sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Oyunun resmi sitesinden kaydımızı tamamladıktan sonra karakter ekranı ile baş başa kalıyoruz. Öyle her yerinden içerik fırlayan bir ekran beklemeyin. Her RPG oyununda klasik haline gelmiş 3 farklı karakter sınıfı bulunuyor Dragon Pals’da da bunlar: Savaşçı ( Warrior ), Büyücü ( Mage ) ve Ninja ( Archer ). Karakter özelleştirme sistemi de sınıf çeşitliliğiyle doğru orantılı bir şekilde hazırlanmış yani oyununu oynarken her tarafta çift yumurta ikizi gibi gezen onlarca karakter göreceksiniz. Karakter ekranında bir şekilde işimizi bitirdikten sonra ( Benim 15 saniye sürdü ) küçük ejderimizi de yanımıza alıp, içinde bulunduğumuz dünyayı kaostan kurtarmak için yola çıkıyoruz. Oyunun isminin neden Dragon Pals olduğunu merak eden sevgili okurlarımız için bu bölüm, her şeyi netliğe kavuşturacaktır. Oyuna başlayan her karaktere yanında birde ejderha veriliyor, yanınıza aldığınız ejderha sizinle birlikte gelişip görevlerde size destek çıkıyor ve evet tüm işlevi bu kadar. Genel olarak farklılıktan yoksun bir oyun Dragon Pals. Oynamayı düşünüyorsanız bir kere daha düşünmeniz rica olunur.

+Yönleri: Müzikler, Grafikler.

-Yönleri: Farklılık yok, Müzikler ve Grafikler bir zamandan sonra başınızı ağrıtıyor hele de sisteminiz yeterli değil ise.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir