Dragon Age; Inquisition İçin Trespasser DLC Resmi Olarak Açıklandı

 Dragon Age; Inquisition

Dragon Age; Inquisition oyununu hepimiz büyük bir heyecanla oynayarak bitirdik. Şuanda efsanevi bir karaktere ve sayısız eşyaya sahip olabiliriz. Kalemiz olan Skyhold için yepyeni nesnelerle birlikte Trespasser isimli bir DLC çok yakında bizlerle olacak. Daha önce Star Wars; The Old Republic, Baldur’s Gate ve Mass Effect gibi birçok oyunu geliştiren BioWare bize neler hazırladı?

Dragon Age; Inquisition için düşünülmüş olan DLC oldukça geniş bir yapıya sahip. Öncelikle oyunun finali için ana hikayeden çok ayrı bir senaryo üzerinde çalışılmış. Ve bu noktada oyuncuları bekleyen sürprizler sadece bu yan senaryoyla sınırlı değil. Resmi olarak açıklanan detaylar arasında Trespasser ile gelecek olan oyun serüveninin hikayeden 2 yıl sonrasını anlattığı söyleniyor. Yani ana oyundan 2 yıl sonrası demek dünyanın kurtarılmaya ihtiyacı olmayan zamanlar demek. Düşmanlarınızla ya da dostlarınızla bir araya gelebilmeniz demek. Aslında çok mantıklı düşünülmüş.

İşte birde bunun yanında BioWare tarafından yapılan açıklama da birçok yenilik duyurulunca oyuncuların heyecanı ikiye katlandı. Örneğin artık çok daha fazla kostüme sahip olabileceksiniz. Hatta bununla kalmayarak Skyhold içinde bunları kendi stilinize göre dizayn edebileceksiniz. Bu demek oluyor ki oyun içindeki özgür yapı daha fazla geliştirilmiş.

Dragon Age; Inquisition oyunu için geliştirilen Trespasser DLC aynı anda Golden Nug yani bütün toplanabilir collectibles nesneleri yeni oyuna aktarabiliyor. Böylece oyunu bitirdikten sonra yeni bir maceraya bu şartlar altında atılmanız mümkün oluyor. Geniş çaplı bazı yabancı kaynaklara göre Trespasser DLC içinde Thedas’ın geleceği ile ilgili bazı detaylar bulmak mümkün olacak. Bunun kesin bir doğruluğu olmamakla beraber kulağa mantıklı geldiği aşikâr.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir