DOTA 2 Turnuvasını 15 Yaşında Bir Çocuk Kazandı

dota2-turnuvasini-15-yasinda-pakistanli-kazandi

Meşhur Dota 2 turnuvasında bir sürpriz yaşandı. Pakistanlı olan 15 yaşında bir çocuğun turnuvayı kazanması gerçekten herkesi çok şaşırttı, şimdi bu çocuğun hikayesine bir bakalım.

Dota 2, öyle oynaması basit bir oyun değil, profesyonel ekiplere girmek için birçok kişi kapışıyor ama sadece en iyiler katılabiliyor. Mesela Amerika’nın Evil Geniuses gibi bir takıma girmek bazılarının sadece hayalidir. Sumail Hassan Syed isimli Pakistanlı genç, her baba yiğidin harcı olmayan bir işi başararak bu büyük takıma girebildi. Dota 2 Asya Şampiyonasını kazanan takım ile birlikte 1.200.000 Milyon Dolar kazandı.

Pakistanlı bu çocuk daha Amerika’ya geleli 1 yıl olmuştu ki, başına böyle bir talih kuşu kondu. Bu kadar kısa bir sürede en büyük takımlar arasına girmek gerçekten büyük bir iş. EG E-spor ekibine davet edilen bu harika çocuk milyon Dolarların sahibi oldu. Sumail takıma çağrılmadan önce epey bir izlendi, yöneticiler çocuğun oynayışını o kadar beğendiler ki, hemen takıma çağırdılar.

İşin garibi ise Pakistanlı bu gencin daha önce hiç profesyonel bir deneyimi olmamıştı, buna rağmen ekip oyununda bu kadar iyi olması herkesi şaşırmıştı. Amerikalı EG takımı finalde güçlü Çin rakipleri Vici Gaming ile kapışmıştı ve kazanan taraf olmuştu.

Dünyanın en yetenekli gençleri arasında gösterilen Sumayil ise şimdiden The İnternational 5 turnuvasına hazırlanmaya başladı. Buradaki ödül ise tam 10 milyon Dolar değerinde. Bakalım bu gencin etkisi ne kadar büyük olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir