Dota 2 Son Şampiyon Turnuvası Yarın Başlıyor

dota-2-son-sampiyon-turnuvasi
Dota 2 Son Şampiyon Turnuvası G2A sponsorluğu ile düzenleniyor. Valve tarafından lisanslı olarak yapılan bu etkinliklere nVidia ödül sponsorluğuysa bambaşka bir boyut katıyor. Redbull tarafından organizasyonu üstlenilen ve ESL ile ortak çalışılan turnuva İstanbul’da gerçekleşecek. 256 ekip ve 1200 Dota oyuncusunun katılımının beklendiği muazzam organizasyonda tüm kozlar paylaşılacak.

Beş kişiden oluşan ekiplerin üç maçlık setleriyle devam edecek etkinlikte iki maç kazanan taraf galip sayılacak. Bunun ucunda ise tam tamına 12 bin TL ödül var. Ayrıca ikinciye 5 bin ve üçüncüye 3 bin TL verilecek. Oyun içinde sürpriz hediyelerde cabası oluyor. Eğer hala başvurunu yapmadıysan bugün yani 5 Haziran 2015 son başvuru tarihi. Redbull resmi sitesinden başvurunu ekibinle yapabilirsin. Biletlerin Biletix üzerinden 20 TL’ye satıldığını hatırlatmakta fayda var. Organizasyondan birinci olarak çıkacak olan takım Avrupa Dota 2 Turnuvalarına direk olarak katılma hakkına da sahip olacak.

Başvurular 5 Haziran’da bittikten sonra 6 ve 7 Haziran’da ön elemeler gerçekleştirilecek. 11-12 Haziran tarihlerinde final maçları oynanarak ekipler arasından en iyi 2 ekip arda kalana kadar kıyasıya bir mücadele verilecek. 14 Haziran’da ise büyük finalde en iyi iki ekip karşılaşacak. Bu mücadele Wolkswagen Arena’da saat 13:00’te gerçekleşecek.

Son zamanlarda bir hayli artan online oyun oynanma istatistiklerini düzenlenen turnuvalar izlemeye başladı. Hatırlayacağınız gibi KO ve LOL turnuvalarının ardından geçtiğimiz günlerde yapılan Dota 2 turnuvasının resmen ikinci ayağı yapılıyor. Oldukça pozitif bir atmosfer yaratılarak oyun meraklıları için muazzam bir anı oluşturuluyor. Şimdiye kadar yapılan organizasyonlarda yaşanan keyifli anlar bir diğer organizasyonun temellerini atıyor. Önümüzde ki dönemlerde oyun dünyasında ki yeniliklerle çok daha sık karşılaşacağımız bu etkinlikler herkesi heyecanlandırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir