Dota 2, Nihayet Reborn’a Geçebildi

 Dota 2 reborn

Dota 2 uzun bir süredir gündemde olan Reborn versiyonuna geçti. Valve tarafından geliştirilen oyun şuanda dünyanın en popüler oyunlarından biri olarak gösteriliyor. Dolayısıyla çok fazla oyuncusu bulunan oyunun yeni motoru Source 2’ye geçerken temkinli davranması şarttı. MOBA oyunları arasında en çok tercih edilenlerden olan Dota 2, uzun süren beta sürecinin ardından Reborn’a resmi olarak geçti.

Yaklaşık olarak 15 Temmuz tarihinden bu yana beta olarak sunulan Dota 2 Reborn oyuncuların isteğine bağlı sunulmuştu. İstenilirse girilerek test edilebiliyordu. Bu süreç hataları ayıklamak ve daha iyi bir oyun deneyimi sunabilmek adına fazlasıyla yeterli oldu. The International 2015 finaliyle birlikte devasa bir güncelleme geldi ve Dota 2 Reborn aktif oldu. 6 GB boyutundaki güncelleme oyunculara eşsiz deneyimleri şu başlıklar altında sunuyor.

  • Kahramanları Özelleştirebilme

Yeni çıkan eşyalar dahil olmak üzere tümünü kahramanınız üzerinde görebilirsiniz. Ön izleme sayesinde kostüm ve setlerin tümünü görebilme şansınız var.

  • Geliştirilmiş Oyun İzleme

Bir turnuvayı ya da arkadaşlarınızın savaşlarını izlerken tecrübelerinize göre altın grafiği, oyuncu istatistikleri kısımları eklendi.

  • Kahraman Eğitimi

Dota 2 için düşünülmüş en büyük özelliklerden birisi. Seçmek istediğiniz kahramanın özelliklerini ve yapısını öğrenebilmek için 1vs1 seçeneği sunuluyor.

  • Turnuva Kaydetme

Oyun içinde bir turnuvaya denk geldiniz ve izlemek istiyorsunuz. Fakat buna vaktiniz olmadığını varsayalım. Sonra izle seçeneğiyle turnuvayı kaydedebilir ve sonra izleyebilirsiniz.

  • Özel Etkinlikler

Özel oyunlar Dota 2 için ayrı bir eğlence kaynağı olmuş. Standart Dota 2 dışında farklı maplerdede oynayabileceğiniz oyunlar sizi de heyecanlandıracaktır. Örnek vermek gerekirse GrandMagus, DotaRun, JihadWars, SkillShot gibi.

  • Kahraman Listesi

Dota 2 kendi içerisinde farklı sıralama ölçütlerine sahip. Support, Jungler, Roamer ve Carry gibi grupların altında birçok kahraman var. Bunları sıralı olarak görebilirsiniz.

  • Rehberli Bot Eğitimi

Yeni başlayan Dota 2 oyuncularına eğitim için hazırlanmış bölüm oyunun mantığını, kahramanların nasıl kullanılacağını pratik bilgilerle uygulamalı olarak öğretiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir