DOTA 2 Farklı Bir Alanda Daha Rekor Kırdı

dota-2-rekor-kirildi

Oyunlar içinde kral olan DOTA 2 ve League of Legends arasındaki kıyasıya mücadele devem ederken DOTA 2 farklı bir alanda rekor kırmayı başardı. Belki bize göre pek önem arz etmiyordur ama eminim oyun dünyasında yarış için bu rekor çok önemlidir.

Valve popüler mağazalarından olan Steam’deki derin istatistiki incelemelerde çıkan veriler DOTA 2 için oldukça iyi idi. Aynı anda online olarak aktif oyun oynayan kişi sayısının 1.075.000 olduğu açıklandı ki, bu gerçekten de çok ciddi bir rakam ve alanında kırılmış şahane bir rekor.

Steam’den gelen eski verilerde rekor aslında çok tanıdık bir oyunun elindeydi. Benim de multiplayer oyun olarak oynamaktan vazgeçemediğim Count Strike oyunu rekoru elinde bulunduruyordu. Tabi, benim çocukluğumdaki dönemde online olarak oynanma oranı düşüktü, çünkü internet kalitesi düşük olduğu için çok sıkıntı yaşanıyordu. Şimdiki dönemde ise öyle bir durum yok, Counter Strike Global Offensive oyunu Steam’de 404 bin aktif oyuncu vardı. İkinci sırada ise çok düşük sayıda olan 88 bin ile Team Fortress 2 oyunu yer almaktaydı.

Ezeli rekabet DOTA 2 ve LoL arasındaki savaşa bu olay daha farklı bir boyut kazandıracak gibi görünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir