DOOM Vulkan Güncellemesi Geldi

DOOM Vulkan Güncellemesi Geldi

DOOM oyunu müthiş bir akıcılığa sahip olduğunu nVidia ekran kartlarıyla yaptığı ortak gösteride göz önüne sermişti. Ancak şunu söylemeliyiz ki ID Software ne kadar kaliteli bir geliştirici olduğunu bir kez daha gösterdi. Son dönemlerde çıkmış olan nVidia GeForce 1070 ve 1080 gibi ekran kartları son derece müthiş bir oyun deneyimi sağlıyor. Aynı şeyleri AMD Radeon 480 içinde söylemek mümkün. Ancak ekran kartları ya da bilgisayar donanımları yetersiz olan oyuncular için DOOM Vulkan güncellemesi tamda arananı veriyor. Bunun için PC oyuncularına özel olarak sunulan bu güncellemenin FPS artışını kesinlikle yukarıya taşıdığını söylemeden geçmeyelim.

İlk izlenimlerin NeoGAF üzerinden alındığını ve ortalama olarak 10 ile 25 arasında bir FPS artışının söz konusu olduğunu görebilmekteyiz. Eğer bilgisayarınız orta segment ise kesinlikle oyun keyfini daha iyi alabileceğiniz bir sürümden bahsetmekteyiz. Tabi bu güncellemenin gelişmiş donanımlara sahip oyuncular içinde daha akıcı bir oyun deneyimi sunacağından bahsedelim. Zira yapılan deneyimlerde 200 FPS destekli DOOM oyunu için sınır yok gibi gözüküyor. Ancak firmanın asıl amacı Open CL, Open GL ya da DirectX 12 gibi grafik ayarlarını optimize edebilen oyuncular değil, tam tersine oyundan istenilen FPS değerini alamayarak keyfini çıkaramayan oyuncular oluyor. İlaç gibi gelen DOOM Vulkan güncelleme dosyası eminiz ki sizin içinde muntazam bir çıkış yaratacak.

DOOM Vulkan Güncellemesi Nereden İndiriliyor?

Doom Vulkan güncellemesi indirmek için öncelikle ekran kartınızın modelini bilmeniz gerekiyor. İki kurumunda ayrı sürücüler yayınladığını ve bu bağlamda doğru sürücüyle müthiş bir oyun deneyimine adım atacağınızı söylemeliyiz.

  • nVidia

nVidia için bağlantıya tıklayarak ilgili sürücüyü güncellemeniz yeterli olacaktır.

  • AMD Radeon

AMD Radeon için ise şu bağlantı üzerinden güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Bu sayede DOOM Vulkan güncellemesi ile oyun deneyiminiz bir üst noktaya çıkacak ve her yeni ekran kartı güncellemesiyle daha da ileriye taşınacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir