Doom Sistem Gereksinimleri Nihayet Belli Oldu

Doom Sistem Gereksinimleri Nihayet Belli Oldu

Doom oyunu sektörün en köklü serilerinden birisi olarak görülüyor. Nihayet Bethesda Softworks tarafından geliştirilmekte olan yeni Doom oyunu çıkış yapmaya bir hayli yakın. Önümüzdeki hafta Cuma günü yapılacak olan çıkış tam olarak 13 Mayıs 2016 tarihine denk geliyor. Bu gün büyük gün olarak oyuncular arasında beklenmeye başladı bile. Tüm FPS öğelerinin mevcut olduğu oyunda cehennemin en dibine dalacağımız anı herkes gibi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Geçtiğimiz gün Doom çıkış fragmanı yayınlanırken aynı zamanda Bethesda oyunculara bir iyilik yaptı. Doom sistem gereksinimleri açıklanarak sistem olarak ne gibi bir bilgisayara ihtiyaç duyacağımızı öğrenme fırsatı yakaladık. Garip bir biçimde en düşük ve tavsiye edilen bellek miktarının 8 GB olması dikkat çekti. Oyunu oynamak için 64 bit işletim sistemi ise zorunlu.

Doom Sistem Gereksinimleri

Doom minimum sistem gereksinimleri ilk satırda yer alan donanım özellikleridir. Hemen altındaki satırda ise oyunu ideal seviyede oynamak için talep edilen optimum sistemi öğrenebilirsiniz.

  • İşlemci

Intel Core i5-2400 ya da AMD FX-8320 ve daha iyileri

Intel Core i7-3770 ya da AMD FX-8350 ve daha iyileri

  • RAM

8 GB Bellek

8 GB Bellek

  • Ekran Kartı

nVidia GeForce GTX 670 2 GB ya da AMD Radeon HD 7870 2 GB

nVidia GeForce GTX 970 4 GB ya da AMD Radeon R9 290 4 GB

  • Hard Disk

100 GB Boş Alan

  • İşletim Sistemi

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (Yalnızca 64 Bit)

  • İnternet Bağlantısı

Steam aktivasyonu gerekli olduğu için ve çoklu oyuncu moduna özel SnapMap modülünü kullanabilmek adına geniş bantlı internet bağlantısı gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir