Doom Oyunu İçin Hikaye Uzunluğu Netleşti

Doom Oyunu İçin Hikaye Uzunluğu Netleşti

Yeni nesil Doom oyunu uzun süredir oyun dünyasını meşgul eden projeler arasında yer alıyor. Çünkü efsane serinin yeni oyunuda tıpkı eskileri gibi ses getirecek gibi gözüküyor. Uzun süredir geliştirilmeye devam edilen yapım ID Software tarafından bilgiler sunularak çıkışına hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda oyunun hikayesine ilişkin bilgiler sunan geliştiriciler halen daha oyun hakkında farklı detayları her geçen gün ulaştırmaya çalışıyor. Resmi hesaplardan birçok Doom oyunu meraklısına sorulara cevap vererek heyecan aşılamayı sürdürüyor.

Oyunun hikayesinin bir önceki oyunun devamı olmayacağını, bunun aksine bir devam oyunu yerine sil baştan bir oyun tasarladıklarını biliyoruz. Hatta bir önceki oyuna değil Doom 2: Hell on Earth oyununu baz alarak o konseptte bir oyun ortaya çıkacağınında sinyalini vermişlerdi. Bu noktada oyuncuların en merak ettikleri detaylardan bir tanesi oyun süresiydi. Geçtiğimiz günlerde oyunun resmi Twitter hesabına bir soru yönelten oyun sever yeni Doom oyunu kaç saat sürecek diye sordu. Buna cevaben ortalama 13 saatlik bir oyun süresinin oyun severlere sunulacağı belirtildi. Yani kolay oyun modu için 13 saatlik bir süreç söz konusu fakat zorluk seviyesini arttırdıkça bu sürecin uzaması kesin gibi konuşuluyor.

Buradan anlayacağımız üzere yeni Doom oyunu oldukça zor bir yapım olarak sunulacak. Yani oyunculara aktif bir oyun deneyimini uzun bir hikayeyle geniş bir zaman diliminde sunacağını anlayabiliyoruz. Şimdilik ID Software oyuna ilişkin daha ne gibi bilgiler verecek diye merakla beklemekten başka bir durum söz konusu değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir