Doom İçin 3 Yeni Oynanış Videosu

Doom İçin 3 Yeni Oynanış Videosu

Yeni Doom oyunu artık resmen çıkış yapmak üzere ve artık gün sayılmaya başlandı. Neredeyse 2 hafta sonra bizlerle buluşacak olan oyunun içerik bazında çok geniş bir açıklamaya maruz kaldığını düşünen oyuncular var. Hatta oyunculara çıkmadan bu denli bilgi verilmesini anlayamayan birçok kişiye rastlamakta mümkün olabiliyor. Fakat bunun tam aksini düşünen ve bu bilgilendirmelerden memnun olan oyuncu sayısı da azımsanacak boyutta değil.

Şimdiye kadar çok geniş bir kitle tarafından takip edilen oyunun en az serinin öncesi kadar başarı sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yapılan kapalı beta testlerinde gösterilen yoğun talep bunun somut göstergesi olarak kabul ediliyor. Bunu iyi bilen firma ise genelde multiplayer olarak içerikleri oyun severlerle buluşturmayı sürdürüyordu. Oysa hiç üzerinde durulmamasına rağmen ana senaryosuna bağlı gelişmiş bir oynanabilirlik sunulmaktaydı. Doom oyunu hikâye modu kapsamında bizlere geniş bir harita yapısını ve oynanabilir muazzam bir bölüm içeriğini sunacaktı. Bunları görmek ise şimdiye nasip oldu diyebiliriz. Doom hikâye modu oynanış videoları teker teker paylaşılarak neredeyse 1 saatlik bir içerik sunuldu.

Doom Oynanış Videoları İncelemesi

Doom oynanış videoları 3 farklı kulvarda değerlendirilebilir. Çünkü genel anlamda sırasıyla 3 ayrı video yüklenmesi bir şeyi sembolize ediyor gibi duruyor. Genelde oyuncuların en çok dikkatini çeken detay 1080p ve 60 FPS desteğine sahip olmasıydı. Ancak bunun haricinde de oyun severlere sunulmaya hazırlanan çok fazla detay olduğunu düşünmekteyiz.

Bunların başında her bir videonun farklı bir mekanda geçiyor oluşu ilk adım olarak sayılabilir. Harita konusunda gerçekten geniş bir içeriğin sunulması muhtemel gözüküyor. Bunun haricinde geliştirme yani özelleştirme anlamında da bize sunulan derin oyun yapısı bu videolarda göze çarpıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir