Doom Hakkında Yeni Bilgiler Açıklandı

Doom Hakkında Yeni Bilgiler AçıklandıDoom yıllardan beri hayatımızda olan ve yeni çıkacak olan sürümünü tüm FPS oyuncularının beklediği benzersiz bir yapım. Oyunun yeni sürümünün haberi geldi geleli tüm FPS platformlarında acaba nasıl bir yapımla karşı karşıya kalacağımız konuşuluyordu. Artık yavaş yavaş yeni Doom oyunuyla ilgili bilgiler kesinlik kazanmaya ve birinci ağızdan açıklanmaya başladı. Bu açıklamaların başındaysa oyunun oynanış dinamikleri ve önemli noktaları yer alıyor.

 ID Software tarafından geliştirilen oyunun firmanın daha önce çıkardığı RAGE ile kıyasladığı öğrenildi. Buna göre yapımcılar ve teknisyenler RAGE oyununu oynayan oyuncuların stillerini araştırdılar. Oyundan beklentiler, oyunda olması gerekenler, olmaması gerekenler belirlendi ve yeni Doom taslağında hepsi uygulandı. İşin daha garip kısmıysa oyunun temel anlamda hazır olan kısmının halen değiştiriliyor olması. Örneğin ilk yayınlanan yeni sürüm Doom oyununda video incelendiği zaman alışılmış yavaş oyun metodunun devam ettiği görülmüştü. Oyuncuların alışık olmasından dolayı pek fazla tepki almamıştı.

 Bu gibi özelliklerin tartışılarak yeni oyunda devrim yapılması planlandı. Yapılan açıklamalarda ID Software geliştirme takımı başkanı Hugo Martins oynanabilirliği en üst seviyede tutmak istediklerinin altını çizdi. Hem yumuşak hem akıcı bir oyun konseptini ‘’Bruce Lee kaykay ile giderken adam öldürüyor’’ şeklinde tanımladı. Aynı şekilde Multiplayer ekibinden Bruce Bramlett klasikleşmiş bir ID Software kalıbından uzaklaşmadan Doom serisini devam ettirmek istediklerini açıkladı. Nitekim yeni oyun bu özelliği de karşılar statüde.

 Yapımcı firmanın teknoloji sorumlusu Robert Duffy RAGE ile ortak özellikleri düşünen kişi olarak dikkat çekiyor. Marty Stratton ise yaptığı olağan üstü bir değişiklikle durarak can yenilenmesini Doom literatüründen kaldırmış durumda. Yani artık Doom savaşlarında karakterin canının dolması için sabit durmaya gerek kalmayacak. Daha hızlı ve daha kanlı savaşlar görebileceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir