Doom Gelişmiş Grafik Ayarları Açıklandı

doom

Gelmiş geçmiş en gelişmiş Doom oyunu dün itibariyle oyuncularla buluştu. İlk olarak 12 Mayıs 2016 tarihinde Steam üzerinden ön yüklemeye açılmış olan oyun bir gün sonrasında giriş yapabilmek için hazır hale geldi. Cehennemin içerisine dalan oyuncular ise seriyle özlem gidermeyi son hız sürdürüyor. Tabi geliştirici Bethesda Softworks bundan memnun olmasının haricinde bazı detayları da bize sunmaya devam ediyor. Bunlar arasında en dikkat çekeniyse bugün yapıldı. Hatırlar mısınız bilemeyiz ama geçtiğimiz günlerde nVidia GTX 1080 ile Doom 200 FPS desteklemişti. İşte bunun üzerine Bethesda oyunculara ekstra bir güzellik sunuyor. Doom gelişmiş görüntü ayarları ile sahip olduğunuz kalitenin kat ve kat üzerine sisteminiz el verdiği sürece çıkabiliyorsunuz.

Tabi her bireyin ve her oyun bilgisayarının mükemmel sonuç vermeyeceğini de söylemek gerekiyor. Burada standart olarak diğer oyunlardan farkının klasik bir API ile ya da tek bir donanım ile bağdaştırılmamış olması. Yani istediğiniz bir aplikasyon ya da donanımla yeterli olduğu sürece bu özellikleri aktif hale getirebiliyorsunuz. Evinizde uygun donanımla 100 FPS üzerini görebileceğinizin müjdesi olarak algılayabileceğiniz bir haber olduğunun altını çizelim. Doom grafik ayarları ise bu noktada size daha fazla seçenek imkânı sunmaktan geri kalmıyor.

Doom Gelişmiş Seçenek Ayarları Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle ID Software oldukça çok yönlü bir geliştirme sistemini oyuna entegre etmiş. Tüm sistemlerle optimize etmesi ise başarılı bir iş olduğunu kanıtlar nitelikte olmuş. Görüntü ayarlarını yapabilmek için Rendering Mode kısmına geçtiğinizde karşınıza 3 ayrı ana hat çıkmaktadır. Bunlar arasında Default seçeneğiyle varsayılan şekilde oynamanız mümkün. Eğer daha fazlasını istiyorsanız önce Gritty seçeneği daha sonra ise Cinematic seçeneği karşınıza çıkıyor. Bununla da kalmayan geliştiriciler renk körü olanlar için ayrı bir seçenek dahil ederek bir ilke imza atmışlar. FOV Slider olarak seçeceğiniz ayar penceresine de bu menüden ulaşabiliyorsunuz.

Hemen aşağıdaki görseller size Doom gelişmiş grafik ayarları konusunda fikir verecektir.

doom içerik 3

doom içerik 2

doom içerik 1

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir