Doom Çoklu Oyuncu Modunun Geleceği Kesinleşmeye Başladı

doom-coklu-oyuncu-modunun-gelecegi-kesinlesmeye-basladi1

Bethesda Softworks tarafından geliştirilmekte olan, oyun dünyasının da en efsanevi serileri arasında ilk sıraları domine etmiş DOOM yeni oyunuyla yine piyasayı sallamayı başardı. DOOM serisi için en iyi grafikler ve en iyi oynanabilirlik dinamiklerini bir araya getiren şirket aynı zamanda indirilebilir içeriklerle ve oyunu her anlamda yukarıya taşıyacak DLC paketleriyle destek sunmayı sürdürüyor. Gelen iyi haberin ise oyunun solo kısmının yani hikâye modunun değil de çok daha eğlenceli olduğu düşünülen Co-op kısmının geliştirileceğini teyit ediyor.

DOOM çoklu oyuncu genişleme paketleri için alternatif oyun modları, yeni haritalar ve silahlar aktif hale getirilirken farklı ekipmanlar ya da benzeri yenilikler mümkün hale gelebilecek. Şuan için düşünülen ve kesin gözüyle bakılanlar arasında ise DOOM Co-op oyun modları var.

  • Deathmatch
  • Arcade Mode
  • Private Matches

Bu üç modun çoklu oyuncu yönüne eklenerek çok daha eğlenceli bir multi player hissiyatı sağlaması düşünülmüş. Bu haberin ise şimdiden heyecan verdiğini açıkça söyleyebiliriz. Ancak bu üç modun aynı anda mı ekleneceği belirsiz. Çünkü bu konuda henüz resmi açıklama üstü kapalı bir biçimde yapıldı.

DOOM Çoklu Oyuncu Genişleme Paketi Ne Zaman Gelecek?

Henüz müjdeli haber verilmiş olsa da tarih bazında bir gelişim söz konusu değil. Yani net olarak bir çıkış tarihi bulunmuyor. Yalnızca Bethesda yetkilileri tarafından yapılacak olan bir Twich yayınının ardından hem modların tanıtılması hem de çıkış tarihine dair açıklamalar yapılması bekleniyor.

DOOM Çoklu oyuncu modu tanıtımı ne zaman diye soracak olursanız bu hafta içerisinde bunu izleyebileceğiz. 13 Eylül 2016 tarihinde Xbox Twich hesabı üzerinden TSİ 21.00 sıralarında yayınlanacak olan canlı röportajlar oldukça önemli geliştiricileri bir araya getirecek. ID Software cephesinden Hugo Martin ve Marty Stratton hem sizden gelen oyun modu sorularını yanıtlayacak, hem de bu oyun türlerinin tanıtımını yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir