Doom Çıkmadan Önce Bedava Doom: Hell on Earth Fırsatı

Doom Çıkmadan Önce Bedava Doom; Hell on Earth Fırsatı

 Doom oyunu 2016 yılının Haziran ayında çıkması planlanan efsane serinin son sürümü olacak. Ancak halen daha aylar olan bu sürede ID Software çalışanlarının son derece temkinli davrandıkları bir gelişim süreci görülüyor. İlk oyundan itibaren gelişmeye başlayan bu süreç animasyon, grafik, oynanabilirlik ve kontrol anlamında ciddi bir oyun deneyimi sunuyor.

İlk Doom oyunu genelde aynı animasyonlar ve aynı tekrarlarla sıkıcı bir hal almaya başlamıştı. Geliştiriciler ikinci oyunda bunu daha da zenginleştirerek bizlere sundu. Doom oyununda Brutal Doom modu ise efsaneleri yaratan en içten oyun modu olarak sevildi. Bu noktada yeni gelecek olan oyunu beklerken biraz hasret gidermeye ne dersiniz?

Son çıkmış olan Doom oyunu için yaklaşık olarak iki hafta önce bir genişleme paketi yayınlandı. Doom: Hell on Earth isimli bu genişleme paketi yeni oyundan önce ısınma turları diyebiliriz. Oyunculara vereceğimiz bu müjdeli haberin en güzel kısmı ise kesinlikle Brutal Doom modu ile eşdeğer keyif verdiğidir. Geliştiricilerin oyuncuların en sevdiği modu baz alarak ürettiklerinden eminiz. Bu ek paket sayesinde Mars, Cehennem ve Los Angeles üzerinde geçen 32 farklı hikâyeye dahil olabilirsiniz. Üstelik bazıları ciddi uzun bölümler olarak UAC askerleriyle zorlu mücadelelere sahne olacak.

ModDB üzerinden Doom oyununu indir işlemini yapmadan da yaratıp ek paketi dahil edip oyuna başlayabilirsiniz. Fakat oyun önerilerinde Doom oyununun üzerinden aktif etmeniz tavsiye ediliyor. Oynanış olarak bakıldığında Realism modu denerseniz gerçekten eğlenceli ve bir o kadar gerçekçi maceralara atılabilirsiniz. Ancak karşınızdaki rakiplerin bir iki atışla yok olurken sizin de aynı şekilde yok olacağınızı hatırlatmak gerekiyor. Doom oyunu çıkış tarihi gelene kadar antrenman yapmak amacıyla değerlendirilebilecek bir yapım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir