Doom Çıkış Tarihi Sızdırıldı

 Doom Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Doom oyun serisi geçmişten günümüze gelen en sevilen yapımlar arasında bulunuyor. Oyun severlerin 1993 yılından bu yana Mars görevini unutamadıkları ise aşina olduğumuz bir durumdur. Şimdi hasret bitiyor ve yeni Doom oyunu ile tekrar bu maceraya atılmanın vakti geliyor. Ancak bu noktada biraz bilinmezlik söz konusuydu. Nitekim uzun bir süredir ne zaman çıkacağına dair bir muamma söz konusuydu.

Doom 3 oyunu 2004 yılında piyasaya sürüldükten sonra bekleneni alamadığından mıdır yoksa farklı oyunlara yönelme potansiyelinden midir sessizlik süreci başladı. Bethesda Softworks firması 2011 yılında yaptığı açıklamayla beraber Doom 4 olarak oyun tanıtımını bitirdi. Fakat bir seri devamından ziyade yeni baştan bir oyun yaratılmasına karar veren ekip bir anda tüm projeyi sıfırladı. Buna bağlı olarak oyunun ismi DOOM olarak değişti.

Yine Mars gezegeninde geçecek olan oyunda senaryo ve hikâye bazında çok köklü değişiklikler olmadığını söyleyebiliriz. Ancak oyunun günümüz grafik teknolojisiyle ve oyun motoruyla yapılacak olması bir noktada oynanabilirlik adına yeniliklere gebe oluyor. Oyun mekaniğinin baştan aşağı değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor. DOOM çıkış tarihi ise açıklanmamış olmasına karşın son dönemlerde bu tarz çıkış tarihleriyle anılan Amazon Fransa tarafından sızdırıldı. Satışa koyulan oyunun 30 Haziran 2016 tarihinde alınabilir olarak işaretlenmiş olması oyunun çıkış tarihi konusunda fire verdi. PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için ortak olarak çıkarılacak oyunun yine bizi bambaşka bir maceraya sürükleyeceğinden eminiz.

Şuana kadar Amazon Fransa tarafından verilen DOOM çıkış tarihi açıklaması yapılmadı. Bethesda cephesinin sessizliğini koruması bu anlamda birçok oyuncuyu kurgulara yöneltiyor. Fakat geçtiğimiz günlerde Rise of The Tomb Raider çıkış tarihini tam olarak doğru açıklamış olan Amazon Fransa bu seferde bunu başarabilir gibi bir hissiyat var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir