Doom Açık Beta Tarihleri Açıklandı

Doom Açık Beta Tarihleri Açıklandı

Doom serisinin yeni oyunu için artık sona yaklaşılıyor. Özellikle 2016 yılının son çeyreğinde çıkmasına kesin gözüyle bakılan oyunun geçtiğimiz aylarda iki kez kapalı beta testine girdiğini duyurmuştuk. Birçok oyuncu kapalı beta testleri için Bethesda firmasına başvurularını iletmişti. Kabul edilenler ise bu muazzam süreci en iyi şekilde değerlendirdi. Özellikle oyunu ilk deneyenler arasında olmak birçok oyuncuya keyif vermiştir. Bu sayede birçok oyun içi video görmüş olduk. Doom oynanış videoları arasında birbirinden zengin görseller görmek mümkün oldu.

Şimdi kapalı beta gibi kayıta dayalı bir test sürecinin dışında açık beta test süreci gündeme geldi. Doom açık beta testi için belirtilen tarihin ise Twitter üzerinden resmi olarak duyurulduğunu söyleyelim. Bethesda bir fotoğraf paylaşarak açık betanın ne zaman yapılacağını resmi olarak duyurmuş oldu. Buna göre 15 Nisan 2016 tarihinde başlayacak olan açık beta süreci 17 Nisan 2016 tarihine kadar sürecek. Bu süreç zarfında da oyuncular yeni Doom oyununu deneme şansına erişecekler.

Doom Açık Beta Testi Hangi Özelliklerle Sunulacak?

Doom açık beta haritaları gerçekten merak ediliyordu. Bu noktada bugları giderilmiş ve iyileştirilmiş halleriyle kapalı beta sürecindeki haritalarda oynanacağını söyleyelim. Yani Infernal ve Heatwave haritaları bizleri bekliyor olacak. Ancak oyun modundan da ziyade silah ve ekipman içeriğinin daha zengin olacağından şüphemiz yok. Bu bilgilerde Bethesda tarafından açıklandı. Buna göre Team Death Match modunu 6 kişilik gruplar halinde deneme imkânımız olacak. Üstelik Warpath modu da aktif olacak.

Doom açık beta için Xbox One, PC ve PlayStation 4 platformlarında eş zamanlı olarak karşımıza çıkacak .Bu bağlamda tüm oyuncuları kapsayan genel bir test süreci olacağını söyleyebiliyoruz. Kullanılabilecek ekipmanlar arasında ise şunlar netleşmiş durumda;

  • Plasma Rifle
  • Super Shotgun
  • Vortex Rifle
  • Assault Rifle
  • Lightning Gun
  • Rocket Launcher
  • Static Rifle
  • 3 el bombası türü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir