Doom 200 FPS Desteği Sağlandı

Doom 200 FPS Desteği Sağlandı

Doom oyunu neredeyse çıkmak üzere diyebiliriz. 13 Mayıs 2016 tarihinde çıkış yapacak olan oyun ID Software tarafından geliştirildi. Artık tüm geliştirme işlemleri biten oyun hali hazırda oyuncularla buluşacağı günü bekliyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde nVidia tarafından yapılan bir sunum ise tüm oyun dünyasını şok edecek bir gelişimin önünü açtı. Yeni bir ekran kartı geliştiren nVidia, GeForce GTX 1080 modelini tanıtmak için oyun dünyasının önde gelen isimlerinin önünde bir gövde gösterisi yaptı. Bu sunum için seçilen oyun ise henüz piyasaya çıkmamış olsa da önümüzdeki hafta bizlerle buluşacak olan Doom oldu.

Doom grafik detayları konusunda bize bu oyunla çok üst seviyeleri vadeden bir proje olduğunu kanıtlamıştı. Zaten bu bağlamda da yapılan açıklamalar sonucunda 1080p görüntü kalitesini 60 FPS desteğiyle birlikte sunduğunu biliyorduk. Peki 200 FPS desteğini hayal edebilir misiniz? Her ne kadar ekran kartıyla oyun açılmak istendiğinde birçok hatayla karşılaşılsa da gerek donanımsal gerekse yazılımsal çözümler kısa sürede sağlandı. Sonrasında ise oyuncular, oyun dergileri ve mecraları gerçek anlamda üstün bir oyun deneyimiyle karşı karşıya kaldılar. Doom oyunu 200 FPS desteğini 120 ile 200 arasında gidip gelen bir çizelgede sağlamayı başardı. Tabi bu görüntü kalitesi 60 FPS akıcılığıyla ölçüldüğünde hayal edilemeyecek boyutlarda olduğundan tüm salon tarafından takdir edildi.

200 FPS Desteği Sunan GeForce GTX 1080 Ne Kadar?

nVidia şüphesiz ekran kartı denilince ilk akla gelen firma olarak piyasada yer edinmiştir. GeForce serisi ise başarının bir diğer adı olarak dikkat çekiyor. GeForce GTX 1080 fiyatı için nVidia oyun severlerden 599 $ talep edecek. Bunu ise 27 Mayıs 2016 tarihinde yani yaklaşık 2 hafta sonra piyasaya sunacak.

Türk Lirasıyla ortalama 1.700-1.900 TL aralığında satışa sunulacak olan bu oyun canavarı grafik kartının Doom oyununda 200 FPS desteğiyle çok büyük sükse yapacağı kesin. Fakat fiyat konusunda gerçekten çok genele hitap etmediğini de söylemeden geçmeyelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir