Dont Starve Shipwrecked Duyuruldu

Dont Starve Shipwrecked

Dont Starve oyunu oldukça fantastik bir yapıya sahip olmasına rağmen büyük bir ses getirdi. İlk günden beri sürekli güncellemeleri devam eden üzerine birde Reign Of Giants isimli bir genişleme paketi yayınlayan oyun hızla yayılıyor. Denizlerin eklenmesiyle büyük bir tutku haline dönüşen oyunda şimdi biraz tehlike zamanı diyoruz. Dont Starve Shipwrecked ile yırtıcı balıklar ve engin denizler bizi bekleyecek.

Bir sandalla geniş sulara açılırken sizi dahi yiyebilecek balıkların artık çevremizde olabileceğini unutmayın. Kısa bir fragmanın yayınlanmasıyla merak duygularını daha da kabartan Shipwrecked genişleme paketi bunu sırlarına borçlu. Video içeriği olarak birkaç çeşit balık ve bazı ekipmanlar gösteriliyor. Bunlar dışında her şey gizli tutulmuş ve oyuncuların merak duygularının kabarması amaçlanmış.

Dont Starve Reign Of Giants eklentisiyle gerçekten müthiş bir çıkış yakalayarak mevcut yükselişini sürdürdü. Şimdiyse sırada Dont Starve Shipwrecked genişleme paketi var. Bu paketle birlikte oyuna yeni geniş denizler, yeni ekipmanlar, yeni yaratıklar ve yeni görevler eklenecek. Şimdiye kadar çıkan eklentiye bakılırsa bu eklentinin kat ve kat büyük olacağını söylememiz mümkün olabilir. Gerçekten muazzam bir DLC ile oyuncularına müthiş bir sürpriz için yapımcı firma gün sayıyor. Fakat burada dikkatlerin çekilmesi gereken bir nokta yer alıyor.

Oyunun yapımcısı Klei Entertainment ne yazık ki Shipwrecked DLC paketiyle bir ilgisi olmadığını duyurdu. Yani oyunun yapımcısı eklentiyi geliştirmiyor. Capy isimli bir oyun firması tarafından geliştirilen yeni genişleme paketi yine de heyecanla beklenenler arasında yer alıyor. Capy yapımcı firmasını Super Time Force Ultra, Below ve Superbrothers Sword and Sorcery EP oyunlarıyla tanıyabilirsiniz. Bu sonbaharda PC, Linux ve Mac için yayınlanacak olan Dont Starve Shipwrecked için resmi duyuru sevindirdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir