DMC Devil May Cry Yeni Serisi Definite Edition

dmc-devil-may-cry-definite-edition-inceleme

2013 senesinde dillere destan DMC Devil May Cry, şimdi ise yeni versiyonu Definite editon ile karşımıza çıkıyor. Eski zamanlardan kalma bu güzel oyunun öncelikle konusuna bir değinelim.

Mundus ismindeki şeytanların efendisi, yerin bin kat altından yukarı çıkarak insanların bütün yaşamlarını ele geçirmeye başlamıştır. İnsanlık ise hiçbir şeyin farkında değildir, şeytan onları kontrol ederme insanların farkında olmadan şeytanlarla beraber yaşamaya devam etmektedir.

İnsanlar şeytanların normal dünyada göremezler, Limbo isimli farklı bir evrene geçmeleri gerekmektedir. Dante ise oyunda hem şeytan, hem de insandır, bu yüzden kötülükle savaşması gereken de odur. Dante henüz ne kadar güçlü olduğunun farkında değildir ve acemi olduğu için yeteneklerini tam kullanamaz. Kardeşi Vergil ise Mundus isimli şeytanların efendisini yok etmek için ant içmiştir ve kardeşine göre oldukça tecrübelidir. Vergil Mundus’un kötü emellerini engellemek için örgüt kurar ve kardeşini de davet ederek daha güçlü olmayı hedeflemektedir.

Ninja Theory gerçekten iyi bir işe imza atmış. DMC Devil May Cry Definite Edition oyununda ilk başta size basit silahlar veriyor, kılıç ve tabanca ile başlıyorsunuz, sonrasında 2 farklı güçlü silahın yanı sıra 4 tane de yakın dövüş için özel silahlar veriyor. Oyun içinde ne kadar çok puan toplamayı başarırsanız, o kadar değişik ve kuvvetli silahın sahibi olursunuz, böylece kombo yapma şansınız da artar.

DMC Devil May Cry Definite Edition oyununda, düşmanlarınızın her biri farklı özellikte güçlere sahip. Uyguladığınız taktiklerin aynısını deneyemezsiniz, her bir düşmana özel olarak strateji üretmeniz gerekiyor. Aksiyonun son derece iyi etkin olduğu oyunda bulmaca sistemi olmaması bizi üzdü, oyunu daha keyifli ve zor hale getirebilirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir