Dishonored 2 Fragmanındaki Gizem Çözülüyor

 Dishonored 2

Dishonored 2 oyunu Bethesda Softworks projelerinin arasında yer alıyor. Oyun ise Arkane Stüdyoları tarafından geliştiriliyor. E3 fuarında görücüye çıkan oyun büyük beğeni topladı. Yayınlanan fragman ise gizem içinde gizem yaratarak oyunculara çıkmamış oyunu düşündürmeye başladı. Artık işler çığırından çıkmak üzereydi ki geliştiricilerden Harvey Smith olaylara açıklık getirdi.

Dishonored 2 oyununun fragmanındaki gizemli detayları tek tek açıklayan Harvey Smith oyunculara önemli bilgiler verdi. Öncelikle oyunu istersek ilk oyundaki karakter olan Corvo Attano ile istersek yeni fragmandaki Emily Kaldwin ile oynuyoruz. Bu seçim hakkının sunulması gerçekten güzel bir detay olmuş. Aynı zamanda fragmanda izlediğiniz ve Emily Kaldwin’in yaptığı her şeyi oyun içinde yapabilecekmişiz. Yani hareketlerinden gittiği yerlere hatta Clockwork Mansion adlı göreve kadar.

Fragmanın en ilginç detaylarından birisi masada oturan adamdı. Dishonored 2 oyununda bu adam Serkonos’ta bulunan Kirin Jindosh isminde bir mucit. Aynı zamanda düke hizmet eden biri olduğu için karmaşık bir yapıya sahip. Anton Sokolov’un tablosuna sahip olması bir diğer ilginç detay. Anlayacağınız Kirin Jindosh oyun içinde bizim hareketlerimize ciddi anlamda şekil verecek.

Harvey Smith sözlerine Jindosh için Sokolov’un öğrencisi diyerek devam etti. Bu şekilde Aristokrat ya da düke hizmet eden büyük isimlerden söz etti. Clockwork Soldiers ismi verilen otomatik askerlerin aslında seramik parçalarından ibaretmiş. Bunun yanı sıra oyunda ilerledikçe karşımıza daha büyük, kuşa benzeyen ve tahtadan yapılmış otomatik askerlerin çıkacağı tüyosunu aldık.

Tüm bu detaylar neticesinde Dishonored 2 fragmanındaki tüm gizemler çözülmüş oldu. Derin bir nefes alan oyuncular ne yazık ki hala daha 2016 yılını beklemek zorundalar. Oyun 2016 yılının ortalarında Bethesda tarafından PC, Xbox One ve PlayStation 4 için çıkarılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir