Dishonored 2 Çıkış Tarihi Kesinleşti

Dishonored 2 Çıkış Tarihi Kesinleşti

Dishonored oyunu geçtiğimiz senelerde oldukça ilgi gören bir projeydi. Ancak seri haline getirip devam oyunu çıkarma fikri gerçekten bir sürpriz olarak karşımıza çıktı. 2015 E3 oyun fuarında kimsenin beklememesine karşın duyurulan Dishonored 2 oyunu tanıtımıyla beraber heyecanı doruk noktasına yükseltmeyi başarmıştı. İlk duyurunun yapıldığı fragmanın haricinde herhangi bir detay paylaşılmamasına rağmen oyunun 2017 yılında bizlere sunulması bekleniyordu. Bu haber ise geçtiğimiz günlerde çürüdü diyebiliriz. Oyunun geliştiricisi konumundaki Arkane Studios verdiği demeçle beraber Dishonored 2 çıkış tarihi hakkında açıklamaları oyun dünyasına aktardı.

Eğer Arkane Studios tarafından yapılan açıklamanın alt metnine dikkat ederseniz oyunun yayımcısı olarak Bethesda Softworks etiketine sahip olduğunu görmeniz mümkün. Dolayısıyla oyunun kaliteli olacağından şüphe yok. Bahsi geçen çıkış tarihinin ise 11 Kasım 2016 tarihinde olduğunu belirtmek mümkün. Tüm dünyada eş zamanlı olarak sunulacak olan oyunun dijital platformlarda ve raflarda yerini alacağına kesin gözüyle bakılıyor. İsteyenlerin direkt olarak koleksiyonuna katacağı bir oyun olan Dishonored 2 bir nevi genele hitap etmesiyle de ses getirecek.

Dishonored 2 İlk Oyunun Devamı Mı Olacak?

Dishonored 2 oyunu ilk oyunla fazlasıyla bağdaşan içeriklere sahip olsa da oyunun tam anlamıyla devamını temsil etmeyecek. Öyle ki ilk oyunda ölen İmparatoriçenin kızı Emily Kaldwin bu oyunda tekrar ana karakter olarak karşımıza çıkacak. Oyunda iki ana karakter bulunacağını da bildiğimize göre diğer karakterinde ilk oyundaki ana isim olduğunu hatırlatalım.

Corvo Attano ile atılacağımız maceraların içeriğine ilk olarak E3 2016 fuarında bakabileceğiz. 12 Haziran 2016 tarihinde oyuna dair bir oynanış videosu fuarın hemen ardından paylaşılacak. Aynı zamanda oyun Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için geliştiriliyor. İlk oyunun hikâyesinin 15 yıl sonrasında kayıp bir hikâyemiz olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir