Diablo 4 Mü? Yoksa Diablo 3’e Genişleme Paketi Mi?

diablo-4

Uzun zamandan beri ortada dolaşan bir Diablo söylentisi var. Ama bu söylenti Blizzard ile hiç alakası olmayan bağımsız kaynaklardan çıkıyor. Herkesin kafasında Diablo 4 canlanırken bir kısımda büyük hayal kırıklığı olarak nitelendirilen Dİablo 3 için bir DLC çıkacağını savundu. Gelinen nokta ise dün Reddit üzerinden anlaşıldı. Freeablo ismi verilmiş olan ücretsiz oynanacak olan bir Diablo düzenlemesi yakında piyasaya sunulacak.

Özgür bir şekilde Diablo 3’ün alt yapısı ve oyun motoru kullanılarak üretilen oyun Diablo dosyalarının üzerine kurularak oynanabilecek. Reddit üzerinden geliştiricinin belirttiği adrese girerek oyun kodlarından bir kısmını görebilir, ekran görüntülerinin nasıl gözüktüğüne bakabilirsiniz. Yeni oyun söylentilerinin resmi olmaması birçok Diablo fanını üzse de durum bunu gösteriyor. Diablo bildiğiniz gibi çok köklü bir oyun ve hala daha oynayanı var. Diablo 2’de aynı şekilde ilk oyuna keza başarı yakaladı.

Diablo 3 konusunda oyuncular resmen iki ayrı tarafa bölündü. Bir taraf oyunun iyi, diğer taraf ise oyunun kötü olduğunu savunuyor. İkisinin arasında bir çizgi ise yok. Freeablo oyununu geliştirende sanırım oyunun kötü olduğunu savunanlar arasında yer alıyor. RPG türünde aktif olarak ciddi bir oyuncu kitlesine sahip olan Diablo serisinin yeni halinin ne kadar başarılı olacağı büyük bir tartışma konusu. Zira Blizzard firmasının oyun için nasıl bir tutum izleyeceği henüz belli değil.

Ancak eskiden World Of Starcraft ismini taşıyan bir özgür oyun hakkında dava açarak kapatma kararı almışlardı. Yine aynı şekilde Dota içinde birçok kopya oyun davası sürdürüyorlar. Bu pencereden bakıldığında özgür olarak geliştirilen ve Diablo alt yapısını kullanan yeni Diablo oyununa pek sıcak bakacaklarını zannetmiyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir