Diablo 3’te Bug Bulundu!

Diablo 3’te bir çok hack denemesinin ardından yeni bir oyun açığı daha bulundu!

Diablo 2 çevrimdışı oynanabildiğinden oyunda bu tarz hileler ve açıklardan yararlanılabiliyordu. Diablo 3 ise tamamen çevrimiçi olduğundan çevrimdışı oynanamadığından bu gibi hileler ve açıklardan faydalanılamıyor bu nedenle daha az hile ile karşılaşılıyordu ancak geçen aylarda Asya sunuclarındaki bir açık yüzünden sunucular kapatılmıştı. Diablo 3’te bu tür olaylara sahne olunca Blizzard harekete geçti ancak bu sefer karşılaşılan açık çözümü Blizzard için bile çok zor görünen birşey. Videoda bir Diablo oyuncusunun undefined (Nadir eşya) item’ları açmadan içeriğini öğrenebildiğini görüyoruz.

Diablo 3 oyun açığı videosu:

Video, bir Diablo 3 oyuncusu tarafından çekilmiş ancak video canlı olarak Twitch.tv üzerinden yayınlandığından bu numara yayını izleyen her Diablo oyuncusu tarafından öğrenilmiş oluyor. Video internette her siteye yayıldı ama neden undefined item’ların içeriğini açmadan görmek bu kadar önemli?

Undefined item’lar Diablo 3 resmi Auction House’da ve diğer internet sitelerinde içinden değerli eşyaların çıkacağı düşünülerek çok yüksek fiyatlardan satılıyor. Bu açık sayesinde oyuncular içinden değerli eşyaların çıktığı Undefined item’ları kendilerine saklarken değersiz eşyaların çıkacağı Undefined item’ları ise Auction House’dan diğer oyunculara satıyor.

Bug giderilene kadar Undefined eşyaları satın almayın!

Blizzard’ın henüz bir açıklama yapmadığı bu bug ile ilgili bir çalışmasının olup olmadığıysa bilinmiyor. MmoGamesTurkiye.com ekibi olarak oyunculara kesinlikle Undefined item almamalarını öneririz zira bu bug hala aktif durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir