Diablo 3 Real Money Auction House

Blizzard Sonunda Gerçek Parayla Satışı Başlattı

Blizzard’ın uzun zamandır bazı güvenlik açıkları ve hileler yüzünden devamlı ileri tariha attığı gerçek para ile açık arttırma yapabilmemizi sağlayan (Real-money Auction House) açık arttırma sistemini en sonunda duyurdu. Şuan için yalnızca Avrupa sunucularında bulunan sistem ilerleyen zamanlarda tüm sunuculara gelecek. Avrupa sunucularının şuan için daha güvenli olduğu düşünülüyor bu yüzden Real-money Auction House sistemi Avrupa sunucularında deneniyor. Bu sistemi kullanabilmek için Battle.net hesabınız Authenticator ile korunmak zorundadır. Sebebi ise güvenliğin en üst seviyeye çıkarılmasıdır yani güvenlik seviyesi düşük olanlar bu sistemi kullanamayacağı anlamına geliyor.
[enter]


[enter]
Gerçek Parayla Satın Alma Sistemi Asya’da Ne Zaman Başlayacak?

Asya sunucuları için (Real-money Auction House) sistemi epey uzun bir süre sürebilir gibi görünüyor. Henüz Blizzard’ın Asya sunucuları için bu sistemi kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor.
[enter]


[enter]
Blizzard Bu Sistemden Ne Kazanacak? Bu Sistem Oyunculara Ne Sağlayacak?

Gerçek parayla açık arttırma sistemi, oyuncuların oyun içi silahları, zırhları ve diğer eşyaları satabilmesine olanak tanıyor. Bu ay itibari ile Avrupa sunucularında Blizzard, satılan her eşya için 1$ alacak. Tüm oyun eşyalarının kolaylıkla satışa çıkarabilineceği sistemde gem’ler, weapon’lar, armor’lar ve craft item’leri rahatlıkla satılabilecek ancak sayılı olarak depolanabilen item’ler için Blizzard %15 işlem ücreti alacak. Oyuncular sistemi kullanmak için PayPal gibi sanal satın alma sistemlerine başvurabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir