Diablo 2 İçin 16 Yıl Geciken Yama

diablo 2

Diablo oyun serisi 2000’li yılları hatta 90’ları kapsayan geniş bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Çünkü oyunun ilk sürümü 1996 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülerek büyük bir ses getirmeyi başarmıştı. Devam oyunu olarak lanse edilen Diablo 2 oyunu ise 2000 yılının en çok satan oyunu olmayı başarmıştı. Yapılan incelemelerde tüm bağımsız kuruluşlardan en yüksek puanları toplarken ciddi bir kitleye erişmesi de kaçınılmaz oldu. Ancak ne yazık ki belki de çocukluğumuzun en etkileyici oyunu olarak duran bu seri çürüyüp gitti.

Şimdi ise yapımcısı ve geliştiricisi olan Blizzard harekete geçmiş gibi gözüküyor. Çünkü Diablo 2 tarzındaki oyunlar artık yavaş yavaş erime noktasına hatta yok olma çizgisine doğru ilerliyorlar. Ancak Blizzard serinin onlara kattıkları değeri unutmamış gibi gözüküyor. Buna istinaden yayınladıkları bir yama ile herkesi şaşırttılar. Diablo 2 16 yıl sonra güncellendi şeklindeki haberlerinde aslı bundan ibarettir. Elbette ki oyuna muazzam detayların şuan için eklenmesi mümkün olmuyor. Fakat bu yama ile versiyonu yükselen, belli başlı değişiklikler yapılan oyunda gelen güncelleme unutulmayacak olaylar arasında gösterilebilir.

Diablo 2 Güncellemesi Neler İçeriyor?

Diablo 2 güncellemesi tabi ki günümüz şartlarına ayak uyduramayacak yapıda olan oyuna çok müthiş detaylar ekleyemiyor. Ancak belli başlı konu başlıklarında iyileştirmeler söz konusu olmuş.

  • Hack ve hile kullanımına ilişkin düzenlemeler
  • OS X için çıkan sorunların ortadan kaldırılması
  • Teknik hataların düzeltilmesi
  • Görüntü birimlerindeki eksikliklerin giderilmesi
  • Yükleyici iyileştirmeleri
  • Oynanabilirlik iyileştirmeleri
  • Hataların ayıklanarak giderilmesi

Diablo 2 oyunu güncelleme sonrasında v1.14a sürümüne geçiş yapıyor ve günümüz bilgisayar teknikleriyle en iyi Diablo oynanabilirliğini bizlere sunuyor. Özellikle oyunda yıllardır süre gelen hataların kalkmasıyla hepimize bir nostalji yapma isteği aşıladığı kesin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir