Dex Oyun İncelemesi

dex-oyun-incelemesi
Dex oyun incelemesine başlarken çok şaşırtıcı bir oyun olduğunu söylemekte fayda var. Oyun hem cyberpunk, hem RPG, hem açık dünya hem de 2D. Evet yanlış duymadınız bu oyun 2D yani 2 boyutlu. Şimdi hala iki boyutlu oyunlar kaldı mı diye soruyor olabilirsiniz. Ancak bazı alışkanlıklar değişmez niteliktedir. Bu noktada 2D oyunların yeri hala daha sabit.

Dex’in öncelikle 2D olması size oyunun kopya bir oyun olduğunu düşündürmesin. Oyunun bir başka benzeri yok. Hatta 2D açık dünya olarak üretilmiş ilk oyun diyebiliriz. En azından duyulan olarak bu şekilde lanse edilebilir. Oyun içinde karakterimizin karşımızdaki düşmanlara en tehlikeli yaklaştığı yöntem hand to hand. Karşı karşıya geldiğimizde dövüş tekniklerimiz konuşuyor. Aynı şekilde oyun içi silahlar bir hayli yoğun. Pistol, pompalı, hafif makineli gibi silahlar kullanabiliyorsunuz. Bu silahları ve mermileri temin ettiğimiz tüccar ciddi bir para kazanma aracı. Oyun içinde öldürdüğümüz düşmanlardan çeşitli malzemeler düşüyor. Bu malzemeleri tüccara satabiliyoruz.

Oyun konsepti itibariyle tüccara sattığımız nesneler arasında en çok para edenler cinsellik dergileri ve CD’leri. Çünkü her öldürdüğümüz rakipten en az birini ele geçirebiliyoruz. Bunu tüccara satarak karşılığında silah, mermi ya da sağlık malzemesi alabiliyoruz. Ana hikayeye bağlı kalarak ilerlediğinizde kazandığınız tecrübe puanlarıyla karakterin gelişimini sürdürüyorsunuz. Para ve tecrübe açısından gerekli şartları sağlayarak karakterimizi üst düzey hale getiriyoruz.

Dex oyunu sizi iki boyutlu bir açık dünya savaşının içine davet ediyor. Yoğun RPG ve cyberpunk bileşenleriyle karşılaşacağınız oyunda aksiyon dolu anlar geçirebilirsiniz. Ana hikaye kadar Steam üzerinden satılan yan görevleri de çok eğlenceli. Özgün bir hikayeye sahip olması, kaliteli müzik ve diyaloglarla sizi adapte etmesi oyunu resmen bir adım öne taşıyor. Eğer farklı bir aksiyon arıyorsanız Dex tam size göre.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir