Deus EX: Mankind Divided’a Verilen Ön Siparişler İptal

Deus EX Mankind Divided

 Square Enix tarafından geliştirilen Deus EX: Mankind Divided için birçok kişi ön siparişini vermişti. Erken sahip olmak isteyen oyuncular için bu sistemi kullanan geliştirici firma early Access sistemine birde puanlama getirmişti. Buna göre oyuncular ne kadar fazla kişi programa dahil olursa o kadar puan kazanabilecekti. Plansız bir referans sistemi oluşturulmaya çalışıldığını söyleyebilirim. Tüm bunların eşiğinde başlayan süreç geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Eidos Montreal stüdyolarında geliştirilen yapımcısı Square Enix olan Deus EX: Mankind Divided’a gelen tepkiler bu şekilde çığ gibi büyüdü. Ön sipariş sisteminden doğan aksaklıklar tamamıyla şirkete yansıtıldı ve oyuncular öfkelendi. Ön siparişle Deus EX oyununu almak isteyen oyuncular karşılaştıkları problemler yüzünden firmalara ateş püskürdü. Yorumları ve geri bildirimleri göz önüne alan Square Enix ve Eidos Montreal ise ön sipariş sistemini tamamen ortadan kaldırmaya karar verdi.

Aslında birçok oyunda yapılan bir sistemin sadece puanlama konusundan dolayı mı bu kadar büyük tepkiler aldığı henüz bilinmiyor. En azından o yüzden olduğuna dair net bir sanrı yok. Ama Deus EX: Mankind Divided oynamak isteyen oyuncuların tamamının 23 Şubat 2016 tarihini beklemesi gerektiği netlik kazandı. Firma oyunu tüm oyunculara aynı zamanda sunacak. Bu anlamda sorun yaşayan bir firma olmasına karşın Square Enix ve Eidos Montreal, Deux EX Mankind Divided hayranlarını önemsediğinin altını çizdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir