Deus Ex: Mankind Divided Geliştirme Süreci Tamamlandı

deus ex makingd divided

Eidos Montreal tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz seneden beri erteleme haberleriyle gündeme düşen Deus Ex: Mankind Divided bir süredir sessizliğini koruyordu. Aslında oyuncular o kadar çok tepki gösterdi ki bu sessizliği de anlamak gerekiyor. Tepkilerden kaçtığını düşündüğümüz ekibin yoğun çalışması sonucu bir önceki erteleme tarihinin ardından işler yoluna konmuş gibi gözüküyor. Çünkü henüz çıkışına bir ay kadar bir süreç varken oyunun bitirildiğini duyurdular. Twitter üzerinden Eidos Montreal adına konuşan geliştirici Deus Ex: Mankind Divided bitti diyerek akabinde bir aile fotoğrafı paylaştı.

Oyunun geliştirme sürecinde bulunan tüm isimlerin fotoğrafta yer aldığını gördüğümüz paylaşımın ardından da artık oyunun çıkışı için geri sayım başlatıldı diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere ilk olarak Deus Ex: Mankind Divided çıkış tarihi bizlere Şubat ayında olacak şekilde belirtilmişti. Ancak ne yazık ki Şubat ayında bizlerle buluşamayan oyun için yeni bir resmi tarih açıklandı. Buna göre Deus Ex: Mankind Divided çıkış tarihi için duyurulan yeni tarih 23 Ağustos 2016’yı gösteriyordu. Halen daha geçerli olan tarih bu olduğunu varsayarsak ortalama 3 hafta sonra oyunla buluşmuş olacağımızı söyleyebiliriz.

Deus Ex: Mankind Divided Devam Oyunu Mu?

Aslında Deus Ex: Mankind Divided devam oyunu demek mümkün. Zira stüdyonun da tüm açıklamalarında bu detay belirtiliyor. Oyun daha önce piyasaya sürülmüş olan Human Revolution oyununun devamı niteliğinde. Oradaki senaryonun tam 2 yıl sonrasını oynayacağımız oyunda karakterde aynı olarak karşımıza çıkıyor.

Yine Adam Jensen ile maceradan maceraya atlayacağımız Deus Ex: Mankind Divided oyunu için yakın zamanda bir çıkış fragmanı yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir