Deus Ex: Mankind Divided Ertelendi

 deus ex

Deus Ex: Mankind Divided oyunu bu yılın en çok ses getiren yapımları arasında diyebiliriz. Özellikle felaket senaryolu oyunların çoğaldığı bu günlerde bu fazla garip karşılanmamalı. Deus Ex: Mankind Divided oyunu da bunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Eidos tarafından hazırlanan oyun duyurulduğu ilk günden bu yana büyük bir heyecanla beklenmeye başlandı.

Dünyanın yaşanmaz bir yer olduğu zamanları anlatan oyun artık buranın karanlık ve köhne bir gezegen olduğunu gösterir. Ancak savaş tüm hızıyla devam ediyordur ve insanlık yok olmanın eşiğindedir. Augmentation geliştirmeleri adı altında insanlığın bu türe karşı olan tüm savunma mekanizması çürütülmüştür. Artık gaddar, vicdanı olmayan ve insanlıktan uzak canlıların yaşadığı bir dünyadan bahsedebiliriz.

Adam Jensen oyunda yöneteceğimiz ana karakterimizin ismi. Tüm olanlara ve yaşanmışlığa rağmen kendisinden ödün vermeyen ve bu noktada insanlığın parlayan umudu olan bir adamın hayatta kalma mücadelesi diyebiliriz. Sarif Industries için çalışmasına rağmen buradan ayrılmasındaki en büyük faktör uluslararası bir birlikten gelen çağrıdır. İnsanlığın unutulduğu bu kokuşmuş düzenin içinde vereceği mücadele dünyayı kurtarmak adına yeterli olacak mı? İşte burası tamamen sizin oyun performansınıza bağlı.

Birçok oyuncu kesimi tarafından merakla beklenen Deus Ex: Mankind Divided oyunu ertelendi haberi geçtiğimiz günlerde ulaştı. Açıklama resmi internet sitesi üzerinden yapılırken açıklamaları yapan kişinin Eidos Montreal başkanı David Anfo olduğunun altını çizelim. Yani spekülatif bir haber değil gerçek bir kaynak olduğunu anlaşılsın. Yapılan açıklama baz alındığında daha kaliteli bir iş yapabilmek ve Deus Ex oyununu çok daha geniş bir kitleye ulaştırabilmek için ellerindeki sürenin yetmeyeceği bildirildi. Deus Ex: Mankind Divided ertelenerek ileri bir tarihte çıkmak üzere rafa kalktı. İlk olarak belirtilen çıkış tarihi 26 Şubat 2016 olmasına karşın tarih 23 Ağustos 2016’ya alındı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir