Detroit: Become Human Oynanış Süresi Açıklandı

Detroit Become Human Oynanış Süresi Açıklandı

2015 yılından bu yana merakla beklenen PlayStation 4 oyunu Detroit: Become Human artık sona yaklaştı. Fransa’da her yıl düzenlenen Paris Game Week bünyesinde duyurulmuş olan oyunun geliştirme işlemlerinin eksi oyunlara nazaran daha fazla zaman aldığı dikkatlerden kaçmadı. Bunun üzerineyse David Cage tarafından yapılan açıklamalar oyun hakkında umduğumuzdan daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağladı. Röportajı yapan IGN yayınladığı yazı dizisinde Detroit: Become Human oyunu hakkında çok çarpıcı detaylara yer verdi.

Buna göre geliştiriciler daha önceden oyunculara sundukları Heavy Rain ayarında saran bir oyun yapma peşindeler. Ancak şöyle bir şey var ki tutan oyunun formatını alarak benzer bir oyun yaratmayı düşünmemişler. Amaçlarının tamamen görsellik ve grafik detaylarını en üst kademeye çekip oynanabilirlik seviyesini de muntazam bir noktaya eriştirmek olduğunu anlamak mümkün. Yine garip bir biçimde oyunun kısa olduğunu düşünmemize sebep olacak Detroit: Become Human oynanış süresi açıklaması gelmiş bulunuyor. Ortalama 10 saatlik bir oynanışa sahip olacağı açıklansa da zorluk seviyeleriyle bunun birçok oyunda iki katına kadar çıktığını söylemek gerekiyor. Bunun haricine de E3 2016 fuarında sunulan görsellerle adından söz ettirmesi bu ayrıntının dezavantaj olmaktan çıktığını gösteriyor.

Detroit: Become Human Oyun Süresi Kısa Mı?

Aslında 8-10 saatlik oyunlar daha önce karşımıza Beyond: Two Souls, Heavy Rain gibi oyunlarla çıkmıştı. Genel anlamda da stüdyonun oyunlara tanıdığı süreç bu ayarda diyebiliriz. Fakat bu kez Quantic Dream olarak düşünülüp tekrar tekrar oynanabilecek bir oyun tasarladıklarının altını çiziyorlar.

Yani bu demek oluyor ki oyun içerisinde ayrıntı ve detay çok fazla. Bu bize gerçekten tekrar oynama isteğini aşılarsa oyunun oynanabilirlik sürecini de katlamaya yeterli olacaktır. Ortalama zorluk seviyeleriyle Detroit: Become Human oyunu 15 saate kadar yükselse bunun haricinde de 2 tekrarla ciddi bir sürece ulaşmak mümkün gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir