Desert Operations Online

Desert Operations İnceleme

Desert Operations, web tabanlı, stratejik, ticaretin ve bürokrasinin bir arada oynanabildiği detaylı online oyunlardan biridir. Bu kadar oyuncu içinde kiminle dost, kiminle düşman olacağınızı iyi seçecekseniz ve bu durumdan kimsenin haberi olmayacak, aksi takdirde bütün planlarınız suya düşebilir.

Teknolojinin had safaya geldiği ve silah üretiminin arttığı bir ülke lidersiniz. Ülkenizde; üniversiteler, araştırma merkezleri, laboratuvar, maden ocakları, altın madenler, petrol, evler, gökdelenler gibi birçok bölümün sahibi olabilirsiniz. Tabi, bunları yapabilmek için yeterli hammaddeye, paraya ve güce ihtiyacınız olacak.

Desert Operations oyununda bazı binaları oluşturabilmek için farklı binaları yapmış olmanız gerekmektedir. Yani hiçbir şeyiniz yokken ben bir üniversite kurayım diyemezsiniz. Kademeli olarak ilerleyeceğiniz bu oyunda stratejinizi de iyi belirlemeniz gerekiyor.

Oyunun fazla detaylı olması birçok kişinin dikkatini çekmiş olmalı ki oyuncu sayısı epey fazla. Diğer oyunlardaki gibi herkesin bildiği basit taktikler ile oyunu idare etmeniz çok zor. Silah sayıları, haritalar ve diğer malzemeler o kadar fazla ki hepsinin arasında bir bağlantı kurarak taktik belirlemeniz gerekiyor.

Desert Operations Online’da savaşmak yeterli değil, ticaretinizi geliştireceksiniz ki bütçeniz artsın. Ayrıca diplomasi ile kuracağınız iki ilişkiler ne kadar iyi olursa gelişiminiz de o kadar hızlanır ve ülkeniz de aynı orantıda büyümeye başlar.

Oyun içerisinde bulunan Diplomat, Savunma Bakanı, Maliye Bakanı, İletişim Bakanı gibi kişiler var, bu zatlar sizin için hayati önem taşıyor, ülkenizin düzene girmesi için olmazsa olmaz kişilerdir. Türkçe olarak oynanan Desert Operations’ı mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir